Amiga? Tablet? Notebook?

Samsung zaprezentował komputer oznaczony symbolem M70, który bez większego wahania można określić mianem "wszystko-w-jednym". Na pierwszy rzut oka maszyna przypomina Amigę 500 - głównie za sprawą podobnego wyglądu jednostki centralnej. W jej wnętrzu nie znajdziemy jednak procesorów Motoroli, lecz komponenty z logo Intela.

Samsung M70

Samsung M70

Komputer jako sprzęt do wystawienia na sklepowej wystawie jest przede wszystkim notebookiem z serii Desktop Replacement (czyli ma służyć jako zamiennik dla komputerów osobistych): Samsung wyposażył go w 19-calowy ekran pracujący z rozdzielczością 1680 x 1050 pikseli.

Zamontowane wewnątrz komponenty również bardziej przypominają stacjonarne desktopy niż komputery przenośne. W M70 użytkownik znajdzie procesor Pentium M770 taktowany zegarem 2,13 GHz, gigabajt RAM-u, kartę Wi-Fi zgodną z 802.11g czy tuner TV. Stosunkowo dziwne jest użycie dysku twardego o pojemności "zaledwie" 100 GB - czyżby była to granica, która przez producentów komputerów i notebooków uznawana jest za wystarczającą (patrz też artykuł: "High-endowa przyszłość według HP").

M70 waży 4,4 kilograma. Jego masę można jednak znacząco obniżyć odpinając od monitor od obudowy chroniącej jednostkę centralną. Ekran LCD może zresztą z powodzeniem służyć jako niezależny wyświetlacz dla innego komputera stacjonarnego.


Zobacz również