AmigaOS 4 na gwiazdkę

Firma Hyperion Entertainment udostępniła ostatnio finalną wersję systemu operacyjnego AmigaOS 4.0, The Final Update. System jest dostępny dla zarejestrowanych użytkowników AmigaOne.

Pierwsza wersja AmigaOS 4 pojawiła się w maju dwa lata temu i według producenta jest "najbardziej stabilnym, nowoczesnym zorientowanym na multimedia systemem operacyjnym oryginalnie udostępnionym przez firmę Commodore Business Machines (CBM) w roku 1985".

AmigaOS 4, The Final Update jest owocem ponad pięciu lat pracy nad systemem. Obraz płyty ISO zawiera pełną instalację, ze wszystkimi komponentami dostępnymi w systemie. Sprzęt przeznaczony do pracy z AmigaOS 4 ma się pojawić na początku przyszłego roku i będzie oferowany przez firmy trzecie.

AmigaOS 4

AmigaOS 4

Wśród najważniejszych zmian użytkownicy otrzymają między innymi nowy system zarządzania pamięcią, usprawniony emulator procesorów z rodziny 680x0, czy też sterowniki do obsługi nowych urządzeń. Szerszą listę modyfikcji w nowej wersji systemu operacyjnego można znaleźć na witrynie producenta.

Oficjalna witryna AmigaOS.


Zobacz również