Amnestia dla piratów oprogramowania

Malwarebytes, producent oprogramowania ochronnego, ogłosił "amnestię" dla osób, które używają pirackich wydań jego płatnego produktu.

Chodzi konkretnie o osoby używające Malwarebytes Anti-Malware Premium przy użyciu fałszywego klucza licencyjnego. Cena za legalny to 99,64 złotych (subskrypcja na rok), jeżeli jednak ma się "piracki", wystarczy zgłosić ten fakt do producenta, aby... otrzymać nowy, legalny. Wielu użytkowników, którzy wydali pieniądze na uczciwy zakup, jest nieco zirytowanych takim postępowaniem, jednak jego przyczyny wyjaśnia Marcin Kleczynski, szef Malwarebytes, na forum użytkowników.

Amnestia dla piratów oprogramowania

Malwarebytes Anti-Malware w akcji

Kilka lat temu firma popełniła błąd - używała algorytmu generującego klucze, który miał dość słabe zabezpieczenia. Pozwoliło to piratom na generowanie swoich własnych licencji, które działają tak samo, jak oryginalne. Malwarebytes zmieniło już ten algorytm, ale pozostała kwestia osób, które nabyły pirackie licencje np. na aukcjach internetowych, myśląc, że to oryginały. To właśnie pod ich kątem został wprowadzony program "amnestii". Każdy użytkownik może skontaktować się z firmą w celu sprawdzenia legalności swojego klucza, a jeżeli okaże się, że jest on fałszywy, otrzyma nowy, działający przez 12 miesięcy.