Among Us - kurczak sprzedany za 100 000 $, bo wygląda jak postać z gry

W sieci można znaleźć wiele przedmiotów związanych z grami, które na aukcjach osiągają zawrotne ceny. Ale z podobnym przypadkiem chyba jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia.

Na aukcji internetowej w serwisie eBay, pojawiła się oferta sprzedaży kawałka kurczaka, który wyglądem przypomina postać z gry Among Us. Do samej sytuacji na Twitterze odniósł się nawet oficjalny profil produkcji od Inner Sloth. 1 czerwca cena osiągnęła 34 443.43 $. Dzisiaj sprzedaż zakończyła się, i drobiowy nuggets znalazł nowego właściciela. Ta przyjemność kosztowała go prawie 100 000 dolarów.

Ciekawe jest także to, że stan przedmiotu jest określony jako "używany", jednak na zdjęciach nie widać śladów zębów i kurczak wygląda na całego. Sprzedający informuje także o zamrożeniu nuggetsa oraz zapakowaniu go próżniowo, aby jak najdłużej zachował świeżość. Kurczak pochodzi z z zestawu BTS Combo, zakupionego w sieci McDonald's.

Among Us osiąga coraz większą popularność. Ostatnio w Epic Games Store gra była przez określony czas dostępna za darmo. Statystyki poszybowały wtedy w górę, i z 350 tysięcy graczy dziennie, serwery musiały obsłużyć prawie 2 miliony użytkowników.

Zastanawia więc fakt, czy cała sprawa ze sprzedażą kurczaka, nie jest przypadkiem dość kreatywną akcją marketingową, która ma zwrócić uwagę jeszcze większej ilości graczy.