Amplituner Onkyo po fabrycznym tuningu

Nowy amplituner TX-SR647E to "tuningowana" fabrycznie wersja również nowego modelu TX-SR604E. Oprócz bogatszych właściwości użytkowych, w nowym modelu przekonstruowana została, w dużym zakresie, konstrukcja mechaniczna amplitunera.

Przede wszystkim zwiększono sztywność całej konstrukcji, a także zmieniono materiały z których wykonana została obudowa. Ponieważ okazało się, że plastikowe elementy konstrukcyjne znajdujące się w amplitunerze, mają znaczny wpływ na końcową jakość dźwięku, wymieniono je na droższe i wykonane z lepszych materiałów. W sumie dokonano ponad 30 ulepszeń, które w dużym stopniu mają poprawiać brzmienie. Onkyo TX-SR674E w stosunku do wersji podstawowej ma grać dźwiękiem gładszym, bardziej muzykalnym i koherentnym. Równocześnie, w porównaniu do modelu podstawowego, polepszona została dynamika odtwarzania.

Amplituner Onkyo TX-SR674E wyposażony jest w dwa wejścia i jedno wyjście w standardzie HDMI, które akceptują cyfrowe sygnały wideo o rozdzielczości HD. Możemy więc bez problemu dołączyć do amplitunera, z wykorzystaniem łącza HDMI, źródła sygnału o rozdzielczości 720p/1080i a nawet 1080p. Co bardzo istotne, nowy amplituner Onkyo posiada funkcję konwersji dowolnego analogowego sygnału wideo do cyfrowego standardu HDMI. Możemy więc bez obaw podłączyć do TX-SR674E stary poczciwy magnetowid VHS i obejrzeć obraz, wykorzystując łącze HDMI, na ekranie telewizora plazmowego czy TV LCD. Oprócz wizyjnego połączenia w standardzie cyfrowym, amplituner Onkyo TX-SR674E posiada także trzy szerokopasmowe (50MHz) wejścia komponent (jedno wyjście) oraz tradycyjne łącza: S-Video i kompozyt.

Amplituner Onkyo po fabrycznym tuningu

Amplituner Onkyo RX-SR647E

Duży wpływ na brzmienia amplitunera, ale także innych urządzeń wzmacniających sygnał audio, ma układ zasilania, konstrukcja toru audio i solidność wykonania wzmacniaczy mocy. W TX-SR674E zastosowano mocny transformator H.C.P.S. (high current power supply) z licznymi odczepami dla poszczególnych bloków amplitunera oraz ponadwymiarowe kondensatory filtrujące firmy Nichicom. Onkyo TX-SR674E wyposażony jest także w zaawansowane obwody filtrujące VLSC (Vector Linear Shaping Circuitry), które odtwarzają sygnał analogowy eliminując zniekształcenia powstające podczas procesu cyfrowego przetwarzania sygnału. W nowym amplitunerze filtry VLSC zastosowano we wszystkich siedmiu kanałach.

Najnowszy amplituner TX-SR674E wyposażony jest we wszystkie aktualnie wykorzystywane dekodery dźwięku przestrzennego wraz z DolbyDigital EX i DTS ES, a także, w wejście 7.1 które pozwala wykorzystać wzmacniacze amplitunera do odtwarzania dźwięku z nowych standardów Dolby Digital Plus, Dolby True HD i DTS-HD, w których kodowane będą ścieżki filmów rejestrowanych na nośnikach Blue-ray Disc HD DVD.

W Onkyo TX-SR604E zastosowano bardzo zaawansowany pomiar akustyki pomieszczenia firmy Audyssey wersja 2EQ. System dokonuje detekcji polaryzacji głośników i ich odległości od słuchacza. Ustawia także optymalną częstotliwość podziału między poszczególnymi głośnikami systemu a aktywnym subwooferem, aż w końcu dokonuje pomiaru akustyki pomieszczenia i optymalizuje ją i to dla dwóch różnych miejsc odsłuchowych.