AnTuTu przedstawia listę najwydajniejszych procesorów mobilnych 2019 roku

Na pierwszym miejscu układ, który nie zdobył zbyt dużej popularności.

AnTuTu to popularny test syntetyczny, który mierzy ogólną wydajność urządzeń mobilnych. Jego metodologię działania można porównać do PCMark'a na komputery PC z systemem Windows. AnTuTu cieszy się sporą popularnością, a aplikację na Androida pobrano już ponad 10 milionów razy.

AnTuTu przedstawia listę najwydajniejszych procesorów mobilnych 2019 roku

Źródło: qualcomm.com

Dzięki benchmarkowi AnTuTu użytkownicy mogą ocenić wydajność swojego urządzenia i porównać je z innymi. Aplikacja ta ułatwia także wybór nowej słuchawki graczom, którzy poszukują maksymalnej wydajność w danym przedziale cenowym. O wynikach, jakie smartfony osiągają w AnTuTu odpowiedzialny jest głownie zastosowany w nich procesor. Według informacji przekazanych przez GizChina, AnTuTu ogłosiło właśnie, jaki był najwydajniejszy układ mobilny 2019 roku.

AnTuTu poinformowało, że najwydajniejszym układem SoC dla urządzeń pracujących pod kontrolą Androida w 2019 roku był Qualcomm Snapdragon 855 Plus, który obecny jest między innymi w Xiaomi Mi Mix Alpha. Procesor ten jest ulepszoną i podkręconą wersją popularnego Snapdragona 855, który znajduje się w amerykańskich Samsungach Galaxy S10 oraz Xiaomi Mi 9. Układ został zaprezentowany w połowie roku i wyróżnia się o 15 procent większą wydajnością graficzną, za którą odpowiedzialny jest układ Adreno 640 zbudowany w celu wykorzystania go w telefonach dla graczy.

Oprócz tego układ Snapdragon 855 Plus składa się z rdzeni Kryo 485 Prime o taktowaniu podniesionym z 2,84 GHz do 2,96 GHz.

AnTuTu wyróżniło również cztery najbardziej innowacyjne chipsety 2019 roku.

Za integrację modemu 5G z procesorem nagrodę otrzymał Huawei wraz ze swoim układem Kirin 990 5G. Wyróżniono także MediaTek'a, który zaliczył ponowny powrót z układami Dimensity 1000. Nie zabrakło również Qualcomm'a ze Snapdragonem 765 - pierwszym średniopółkowym układem z modemem 5G.

W przypadku tanich procesorów wyróżniono układ HiSilicon Kirin 810 oraz MediaTek Helio G90T. Drugi z układów znajduje się w Redmi Note 8 Pro.

Dlaczego na liście nie pojawił się układ Apple A13 Bionic, który jest wydajniejszy od Snapdragona 855 Plus? AnTuTu otwarcie informuje, że nie można miarodajnie porównać wyników aplikacji na system iOS i Android.

Źródło: phonearena.com, GizChina.com