Analitycy: Blizzard nie boi się gry Warhammer Online

Liczba użytkowników gry Warhammer Online osiągnęła kolejny kamień milowy. Jednak analitycy twierdzą, że twórcy World of Warcraft nie muszą obawiać się konkurencji ze strony nowszego konkurenta. Przynajmniej na razie.

Warhammer Online może pochwalić się liczbą 750 tysięcy aktywnych graczy. Jest to bardzo dużo z punktu widzenia gry, która dopiero co weszła na rynek. Jednak nadal zbyt mało by twórcy World of Warcraft mogli uznać dzieło Mythic Entertainment za jakąkolwiek konkurencję.

Prawdą jest, że twórcy gry Warhammer Online nigdy nie przyznali otwarcie, że zamierzają zdetronizować WoWa. Jednak wiadomo jest, że chcą aby ich dzieło sprzedawało się jak najlepiej. Okazuje się, że w kontekście nadchodzącego dodatku do hitu Blizzarda, może to być bardzo trudne.

Colin Sebastian z Lazard Capital Markets przewiduje bowiem, że Wrath of the Lich King przyciągnie do gry wielu użytkowników. Co więcej, okazuje się że tytuł Blizzarda robi się coraz bardziej popularny w Azji. Analityk twierdzi, że może to przynieść firmie Blizzard wzrost liczby aktywnych graczy o około jeden milion.

Sebastian był także pod ogromnym wrażeniem tegorocznego BlizzConu. Jego zdaniem impreza ta pokazała jak wielką, tak naprawdę, popularnością cieszy się World of Warcraft.

Zobacz także:

Pentagon: oto jak wykorzystać World of Warcraft do ataku terrorystycznego

BlizzCon 2008: znamy kolejne fakty o Wrath of the Lich King

World of Warcraft: Wrath of the Lich King już 13 listopada