Analitycy: do czerwca cena PS3 spadnie o 100 dolarów

Amerykańscy analitycy prognozują, że w ciągu kilku nadchodzących miesięcy, a najpóźniej w czerwcu bieżącego roku, doczekamy się potężnej obniżki ceny konsoli PlayStation 3 firmy Sony.

Analitycy sądzą, że już w kwietniu możemy doczekać się aż 100-dolarowej obniżki ceny flagowej konsoli Sony - PlayStation 3. Po obniżce, cena konsoli z dyskiem 80GB miałaby spaść z 399,99 USD do 299.99 USD, a wersji wyposażonej w dysk 160GB - z 499,99 USD do 399,99 USD.

Mike Hickey z firmy analitycznej Janco Partners powiedział, że tak poważna obniżka ceny PlayStation 3 znacznie pomogłaby w sprzedaży konsoli.

Mike Hickey powiedział wprost: "Jeśli Sony nie zdecyduje się na obniżkę ceny PlayStation 3, będziemy mogli spodziewać się, że jej sprzedaż gwałtownie zmaleje. Byłby to zły sygnał dla deweloperów oprogramowania, którzy w obecnej chwili muszą skupić się na produkcji opłacalnego i popularnego oprogramowania. Z naszych analiz wynika, że rynek oczekuje znacznej obniżki PS3 w kwietniu, a najpóźniej w czerwcu bieżącego roku."

Przypomnijmy, że 29 stycznia bieżącego roku Sony wydało oświadczenie, w którym oznajmiło, że zyski firmy w trzecim kwartale finansowym 2008 roku spadły o 95% w porównaniu do tego samego okresu z roku ubiegłego. Firma poinformowała wówczas, że zanotowała w trzecim kwartale tego roku finansowego dramatyczny spadek zysków - z 200 miliardów jenów w 2007 (około 2,2 mld dolarów) do około 10 miliardów jenów w 2008 (około 110 mln dolarów). Z raportu wynikało, że jednocześnie spadła globalna sprzedaż produktów firmy - o 25% w wymienionych przedziałach czasowych. Najgorsze wyniki firma odnotowała w segmencie rozrywkowym - sprzedaż gier oraz serii produktów z logo PlayStation spadła o 32%.