Analitycy: słaba sprzedaż HDTV przyczyną niepowodzeń... PlayStation 3

Kryzysu ekonomicznego ciag dalszy. Tym razem analityk Michael Pachter, stwierdził że zna przyczynę ostatnich niepowodzeń konsoli PlayStation 3. Według niego wszystkiemu winna jest... niska sprzedaż telewizorów HD.

Michael Pachter jest zdania, że niska sprzedaż telewizorów HD wstrzymuje popyt na konsole PlayStation 3. Produkt Sony idealnie nadaje się bowiem do tego typu sprzętu. Jednak konsumenci, w ciężkich czasach kryzysu, nie są skłonni płacić tak wiele nawet za bardzo dobrą jakość. W efekcie wygrywa znacznie tańsza alternatywa: Xbox 360 firmy Microsoft.

Analitycy: słaba sprzedaż HDTV przyczyną niepowodzeń... PlayStation 3

"Microsoft obniżył cenę konsoli oraz zaoferował w zestawie dwie darmowe gry. Okazało się to świetnym posunięciem. W listopadzie sprzedano 6,1 miliona sztuk PlayStation 3. Dla porównania Xbox 360 może pochwalić się wynikiem ponad dwa razy wyższym."

Patcher jest jednak optymistą jeśli chodzi o przyszłość konsoli Sony. Jego zdaniem, w roku 2009 kluczowe okaże się zapotrzebowanie na czytniki Blu-ray. To właśnie ma być największa nadzieja PlayStation 3 na poprawę swojego wyniku.

Dodatkowo potencjalnych kupców powinny przyciągnąć niektóre tytuły gier jakie zostaną wydane jedynie na PS3 (np. LittleBigPlanet).

Zobacz także:

GTA IV nie wpływa na sprzedaż konsol

Kaz Hirai: PS3 pobije rekord sprzedaży PS2

Sony: dobra sprzedaż Wii nam nie przeszkadza