Analityk: "W święta przemysł gier pobije wszystkie rekordy"

Słynny analityk Wedbush Morgan Securities, Michael Patcher, podzielił się swoimi spostrzeżeniami co do rynku gier. Jeśli jego słowa okażą się prawdą, firmy z branży powinny szybko zacząć zamawiać duże ilości szampana.

Michael Patcher podzielił się swoimi opiniami z serwisem GamesIndustry.biz. Opowiada on między innymi o swoich przewidywaniach co do pozycji Nintendo na rynku, a także o tym, która gra będzie świątecznym hitem.

Analityk zaznaczył, że te święta dla branży gier będą prawdziwą gratką. Według niego, wszystkie znaki wskazują na 15% wzrost sprzedaży zarówno sprzętu jak i samych gier.

Wśród producentów konsol Patcher ciągle nie widzi możliwości aby Nintendo oddało palmę pierwszeństwa. Uważa on, że dwa pierwsze miejsca w tej kategorii zajmą DualScreen i Wii.

Co do samych gier, Patcher zauważa coraz silniejszą tendencję do wydawania tytułów przed samymi świętami. Coraz więcej wydawców widzi ten okres roku jako najważniejszy dla siebie.

Niemniej wśród gier analityk ma tylko dwóch faworytów. W zależności od momentu rozpoczęcia liczenia sprzedanych kopii może to być, według niego, tylko nowe Guitar Hero lub Halo 3.