Analiza danych za darmo

Firma TRES, producent pakietu oprogramowania Trawers, pracującego w systemie operacyjnym Linux, zdecydowała się na wydanie jednego ze swoich produktów, systemu KE-TRES, na licencji GPL.

TRES jest jednym z nielicznych polskich producentów oprogramowania klasy ERP, oferujących systemy dla Linuksa. System KE-TRES stanowi narzędzie, wspomagające analizę danych finansowych przedsiębiorstwa, umożliwia przetwarzanie danych pakietu Trawers przy użyciu zewnętrznego programu arkusza kalkulacyjnego. W KE-TRES zdefiniowane są funkcje, umożliwiające pobieranie danych z systemów Księgi Głównej, Sprzedaży i Zakupów pakietu Trawers, które są następnie importowane do arkusza kalkulacyjnego i tam mogą być dalej przetwarzane i analizowane.

W tej chwili produkt obsługuje jedynie arkusz MS Excel i zawiera kilka podstawowych zestawień (np. bilans). Producenci mają nadzieję, że uwolnienie kodu KE-TRES umożliwi sprawny rozwój tego narzędzia w kierunku obsługi innych arkuszy, jak KSpread (arkusz w ramach KOffice) czy Calc (OpenOffice).

Więcej informacji

http://www.tres.pl/opensource/