Andor – kiedy nowe odcinki? Harmonogram premier na Disney+

Poznajcie Cassiana Andora! Serial o losach bohaterskiego pilota debiutuje na Disney+, a my sprawdzamy, kiedy dokładnie będą pojawiać się poszczególne odcinki produkcji.

fot. Disney

Andor – nowy serial z uniwersum Star Wars

Andor to produkcja ze świata Gwiezdnych Wojen, która opowie o losach Cassiana Andora, znanego z filmu Łotr 1. W serialu Disneya poznamy wydarzenia rozgrywające się 5 lat przed filmowymi. Przyszły pilot i oficer Sojuszu jest wówczas zupełnie innym człowiekiem – złodziejem, szpiegiem, zabójcą, niezaprzątającym sobie głowy Rebelią nihilistą. W miarę upływu czasu porzuca jednak obojętność i przystępuje do walki z Imperium.

Serial Disneya posiada zupełnie inny klimat niż większość produkcji z tego uniwersum – według dziennikarzy, ale i samych twórców, Andor jest mroczny, skomplikowany i bardziej "dorosły". Pierwszy sezon serialu liczy sobie aż 12 odcinków. Showrunnerem serii jest Tony Gilroy, odpowiedzialny za stworzenie scenariusza do Łotra 1. W rolę Cassiana Andora wciela się Diego Luna. W serialu zobaczymy również Genevieve O'Reilly jako Mon Mothmę i Stellana Skarsgårda jako Luthen Raela.

Zobacz również:

  • Andor – sezon 2. Kiedy nowe odcinki serialu ze świata Gwiezdnych Wojen?
  • Andor – kiedy premiera odcinka 11 na Disney+?
  • Star Wars Jedi: Ocalały - data premiery, fabuła, trailer. Wszystko, co wiemy o grze

Data premiery

Andor na platformie streamingowej Disney+ pojawi się już 21 września 2022 roku. Tego dnia odbędzie się premiera 3 pierwszych odcinków serii. Kolejne odcinki będą pojawiały się raz w tygodniu aż do końca listopada.

Andor – odcinek 1, 2 i 3 już na Disney+ (21.09.2022)

Odc. 1 Kassa

Cassian Andor przybywa na planetę Morlana 1 w poszukiwaniu swojej siostry. Zwraca na siebie uwagę Syrila Karna, funkcjonariusza Centrali Bezpieczeństwa Korporacyjnego. Cassian zwraca się o pomoc do dawnej przyjaciół Bix.

Odc. 2 Obawiam się, że ja

Cassian stara się ukryć na planecie Ferrix, jednak zostaje wytropiony. Na planetę przybywa tajemniczy kontakt Bix, a kochanek kobiety, Timm Karlo, staje się coraz bardziej zazdrosny o Andora.

Odc. 3 Wyrównanie rachunków

Luthen wreszcie dociera na miejsce spotkania z Cassianem. Jednocześnie na Ferrix przybywa ekipa dowodzona przez Syrila Karna, który ma zamiar aresztować Andora.

Andor – kiedy nowe odcinki? Harmonogram premier na Disney+

fot. Disney

Andor – odcinek 4 już na Disney+ (28.09.2022)

Odc. 4 Aldhani

Cassian podejmuje się misji polegającej na zinfiltrowaniu garnizonu na planecie Aldhani. Jednak imperialni agenci wcale o nim nie zapomnieli – na Coruscant służby bezpieczeństwa analizują to, co wydarzyło się na Ferrix. Tymczasem senator Mon Mothma rozwija swoją sieć spiskowców.

Andor – odcinek 5 już na Disney+ (05.10.2022)

Odc. 5 Oprawca zapomni

Cassian zaczyna coraz lepiej poznawać rebeliantów ze swojej grupy, stara się też pozyskać ich zaufanie i sympatię. Syril Karn spędza czas w domu z matką. Mon Mothma i Luthen kontunuują swoją grę. Dedra Meero stara się odkryć, co dokładnie wydarzyło się na Ferrix.

Andor – kiedy nowe odcinki? Harmonogram premier na Disney+

Cassian, fot. Disney

Andor – kiedy nowe odcinki? Harmonogram premier na Disney+

Bix, fot. Disney

Andor – odcinek 6 już na Disney+ (12.10.2022)

Odc. 6 Oko

Rebelianci przygotowują się do skoku na garnizon, a atmosfera w obozie staje się wyjątkowo napięta. Siły Imperium omawiają zabezpieczenie święta na Aldhani i zupełnie nie biorą pod uwagę ewentualnego ataku. Cassian i jego grupa zaczynają wdrażać swój plan.

Andor – odcinek 7 już na Disney+ (19.10.2022)

Odc. 7 Zapowiedź

Po skoku na garnizon Cassian rusza w swoją stronę. Mon Mothma konfrontuje się z Luthenem w sprawie napadu. Kobieta i jej mąż wydają uroczyste przyjęcie. Syril Karn stara się znaleźć nową pracę. Imperium szykuje się do zemsty za napaść na garnizon.

Andor – odcinek 8 już na Disney+ (26.10.2022)

Odc. 8 Narkina 5

Cassian zostaje obrabowany i zabrany na planetę o nazwie Narkina 5. Znajduje się na niej imperialna fabryka, w której pracują więźniowie. Tymczasem Syril Karn zostaje oderwany od pracy biurowej przez porucznik Meero. Kobieta zauważyła, że interesuje się on sprawą Cassiana Andora i chce dowiedzieć się, co wie na ten temat.

Andor – kiedy nowe odcinki? Harmonogram premier na Disney+

Dedra Meero, fot. Disney+

Andor – kiedy nowe odcinki? Harmonogram premier na Disney+

Syril Karn, fot. Disney+

Andor – odcinek 9 już na Disney+ (02.11.2022)

Odc. 9 Nikt nas nie słyszy!

Cassian planuje ucieczkę z więzienia. Ma zamiar zaatakować strażników i wykorzystać luki w systemie zabezpieczeń. Nie ufa mu Kino Loy, który zarządza grupami więźniów. Tymczasem na Ferrix Dedra Meero przesłuchuje Bix. Na Coruscant Mon Mothma próbuje zwalczyć nowe obostrzenia nakładane przez Imperium.

Andor – odcinek 10 już na Disney+ (09.11.2022)

Odc. 10 Teraz albo wcale

Cassian wprowadza w życie swój plan. Pomaga mu Kino, a w więzieniu wybuchają walki. Tymczasem Mon Mothma spotyka się z bankierem Davo Sculdunem i stara się założyć tajne konto na finansowanie Rebelii. Sculdun za przysługę żąda jednak specyficznej umowy.

Andor – odcinek 11 już na Disney+ (16.11.2022)

Odc. 11 Siostra z Ferrix

Cassian ponownie ucieka. Stara się zrobić wszystko, aby móc wrócić na Ferrix, zanim będzie za późno.

Andor – odcinek 12 już na Disney+ (23.11.2022)

Odc. 12 Rix Road

Finał sezonu. Cassian powraca na Ferrix na pogrzeb Maarvy i dowiaduje się o aresztowaniu Bix. Meero przygotowuje się do pojmania Andora. Mon Mothma jest w dalszym ciągu obserwowana.

Andor – kiedy nowe odcinki? Harmonogram premier na Disney+
Andor – kiedy nowe odcinki? Harmonogram premier na Disney+

Andor debiutuje w telewizji! (23.11.2022)

Jeśli nie posiadacie dostępu do platformy Disney+ zapewne ucieszy Was wiadomość, że jest też inny, legalny, sposób, by obejrzeć przygody Cassiana. Już jutro Andor pojawi się na kanale FOX – 24 listopada 2022 roku o godzinie 20:50 wyemitowane zostaną dwa pierwsze odcinki serialu. Kolejne odcinki będą prezentowane co tydzień.

Zobacz także: Andor w ogóle nie przypomina Gwiezdnych Wojen? Opinie o serialu Disney+