Andor – sezon 2. Kiedy nowe odcinki serialu ze świata Gwiezdnych Wojen?

Andor to jedna z najlepiej ocenianych produkcji ze świat Gwiezdnych Wojen, która podbiła serca widzów i krytyków. Kiedy pojawi się drugo sezon serialu Disneya?

fot. Disney Studios

Andor

Drugi sezon serialu o przygodach Cassiana Andora nie powinien być dla widzów śledzących uniwersum Star Wars żadnym zaskoczeniem. Od początku prac nad projektem twórcy zapewnili, że ich opowieść jest rozpisana na 2 sezony, które stworzą serialowy prequel do filmu Łotr 1. Twórcy chcieli pokazać ewolucję postaci Cassiana – od złodzieja i nihilisty, do zaangażowanego członka Rebelii i wojownika o wolność. By to uczynić, potrzebowali czasu i spokojnego tempa opowieści. Z tego też powodu zdecydowano się na stworzenie dwóch, dość długich sezonów. Fabuła Andora ma bowiem przedstawić nie tylko losy pojedynczego bohatera, ale również początków Rebelii.

Andor – sezon 2. Kiedy nowe odcinki serialu ze świata Gwiezdnych Wojen?

fot. Disney Studios

Andor – sezon 2. Kiedy nowe odcinki serialu ze świata Gwiezdnych Wojen?

fot. Disney Studios

Sezon 2

Szczegółowe informacje na temat fabuły kolejnej odsłony Andora są na razie trzymane w tajemnicy. Widzowie mogą jednak liczyć na jeszcze więcej ciekawych lokacji i barwnych bohaterów. Pojawią się również przeskoki w czasie. Jak ujawnił showrunner, Tony Gilroy:

Mamy zamiar przeskoczyć cały rok. Wrócimy rok później, a wiele rzeczy będzie wyglądało inaczej. Zrobimy trzy odcinki i znów przeskoczymy o rok. Zrobimy kolejne trzy odcinki i po raz kolejny przeskoczymy o rok. I wreszcie będziemy mieli cztery ostatnie odcinki, które ukażą trzy dni przed wydarzeniami z Łotra 1. Ostatnia scena serialu zaprowadzi Was wprost do filmu.

Drugi sezon ma także ukazać wewnętrzne mechanizmy rządzące Rebelią. Choć w uniwersum Gwiezdnych Wojen Rebelianci zawsze ukazywani są jako prawych i szlachetnych, Gilroy postanowił ich uczłowieczyć.

Naszym zamiarem jest pokazanie tego wszystkiego w inny sposób – nie chodzi już o samo stawanie się rewolucjonistą. Chcemy przeanalizować wpływ, jaki Sojusz wywiera na ludzi. Jesteś z nami? Czy przeciw nam? Co stanie się z oryginalnymi gangsterami, takimi, jak Saw Gerrera i Luthen Rael? Jak trudno jest zbudować koalicję? Ile trzeba znieść zdrad, ile niepowodzeń – chcemy pobawić się kanonicznym materiałem. To serial o zwykłych ludziach podejmujących niesamowite decyzje w trudnych czasach.

Data premiery

Dokładna data premiery 2. sezonu Andora nie została jeszcze wyznaczona, ale według Tony'ego Gilroya, serial powinien powrócić w 2024 roku. Warto zauważyć, że zdjęcia do produkcji właśnie się rozpoczęły.

Obsada

Wedle przewidywań, w drugim sezonie Andora powrócą m.in.:

 • Diego Luna – Cassian Andor
 • Genevieve O'Reilly – Mon Mothma
 • Stellan Skarsgård – Luthen Rael
 • Forest Whitaker – Saw Gerrera
 • Denise Gough – Dedra Meero
 • Kyle Soller – Syril Karn
 • Adria Arjona – Bix Caleen
 • Duncan Pow – Melshi
 • Joplin Sibtain – Brasso
 • Elizabeth Dulau – Kleya Marki
 • Faye Marsay – Vel Sartha
 • Varada Sethu – Cinta Kaz

Zobacz także:

Star Wars: Andor – kiedy premiera? Zwiastun, fabuła, obsada serialu Disney+

The Mandalorian - sezon 3. Data premiery, obsada i ciekawostki


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: