Android 10 dla Nokii 7.1 już za tydzień, kolejne modele w styczniu

Nokia jest jedną z niewielu firm, które naprawdę przykładają się do wsparcia po sprzedażowego.

Kiedy Nokia została przejęta przez HMD Global wieloletni fani zwiastowali jej rychły upadek. Na szczęście nic takiego się nie stało, a marka radzi sobie na rynku całkiem dobrze. Po przejęciu przez Chińczyków dział mobilny Nokii skupił się na produkcji smartfonów z systemem Android. Na początku, w 2017 wprowadzono cztery modele - flagową Nokię 8, średniaki Nokia 5 i Nokia 6 oraz budżetową Nokie 3. Co ważne większość z tych urządzeń pracuje obecnie pod kontrolą Androida 9.0 i w dalszym ciągu otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń.

Android 10 dla Nokii 7.1 już za tydzień, kolejne modele w styczniu

Źródło: nokia

HMD Global od początku istnienia posiadało proste założenia. Wszystkie nowe smartfony Nokii, nawet te, które nie należą do programu Android One są wyposażone w niemalże czysty system operacyjny Android bez zbędnych dodatków. Dzięki takiemu rozwiązaniu Nokia może szybko i sprawnie aktualizować swoje urządzenia do nowszych wersji systemu Android.

Niedługo po prezentacji Androida 10, pod koniec sierpnia tego roku Nokia zaprezentowała mapę drogową aktualizacji swoich urządzeń do Androida 10. W chwili obecnej najnowsza wersja systemu jest już dostępna na Nokii 9 PureView oraz Nokii 8.1.

Podczas premiery taniego modelu Nokia 2.1 HMD Global potwierdziło, że Nokia 7.1 zostanie zaktualizowana do Androida 10 już w przyszłym tygodniu.

Nokia 7.1 jest dosyć słabym średniakiem, który wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 636 oraz zaledwie 3 GB pamięci operacyjnej i 32 GB wbudowanej pamięci masowej.

Dodatkowo na scenie potwierdzono oficjalnie, że modele Nokia 6.1, Nokia 6.1 oraz popularna swego czasu w naszym kraju Nokia 7 Plus otrzymają aktualizacje do Androida 10 w styczniu 2020 roku. W tym samym momencie oprogramowanie zostanie udostępnione na nieco nowsze modele Nokia 6.2 oraz Nokia 7.2.

Poniżej przedstawiamy mapę drogową aktualizacji urządzeń Nokii do Androida 10

Android 10 dla Nokii 7.1 już za tydzień, kolejne modele w styczniu

Źródło: gsmarena.com

Źródło: gsmarena.com