Android 10 dla modeli Xperia XZ3, XZ2, XZ2 Compact oraz XZ2 Premium

Google zaczęło rozprowadzać najnowszego Androida we wrześniu, jednak poszczególni producenci nie dają go od razu do swoich telefonów. Posiadacze Xperii mogą zacząć go pobierać dopiero od dzisiaj.

Android 10 (v. 52.1.A.0.532) jest gotowy dla modelu Sony Xperia: XZ3, XZ2, XZ2 Compact oraz XZ2 Premium. Przynosi nowe elementy do systemu, a jakie konkretnie - piszemy o tym w naszej recenzji. Jednak Sony nie zaktualizowało równocześnie launchera, co oznacza, że po aktualizacji użytkownicy nie będą mieć dostępu do niektórych funkcji, jak nawigacja za pomocą gestów czy nowe okienko multitaskingu. Wszystko pozostaje tak, jak pod kontrolą Android 9 Pie, więc warto poczekać jeszcze chwilę.

Wcześniej Android 10 został dostarczony dla modeli Xperia 1 oraz Xperia 5. Plik aktualizacyjny ma wagę 730 MB i jest dostępny w Europie zarówno dla modeli z pojedyncznym slotem SIM, jak i dual SIM. W USA mają nieco gorzej - można zainstalować aktualizację tylko na modelach z jednym SIM. Jak na razie nie wiadomo, kiedy Sony zaktualizuje wspomniany launcher, pozwalając użytkownikom na cieszenie się wszystkimi funkcjami systemu Android 10. Jeśli mimo to chcesz zaktualizować system, możliwość pobrania aktualizacji znajdziesz w ustawieniach, w sekcji aktualizacji systemu.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: