Android 10 trafi na pierwsze urządzenia w przyszłym tygodniu

Gdy Google zaprezentowało oficjalnie stabilną wersję systemu Android 10, nie podało dokładnej daty jego wypuszczenia na rynek. Teraz już wiemy, że pierwsze urządzenia otrzymają go już w przyszłym tygodniu.

Stabilna wersja systemu operacyjnego Android 10 została pokazana 22 sierpnia, a Google zapowiedziało wówczas, że zostanie on wprowadzony w pierwszej kolejności na telefony z serii Pixel oraz inne urządzenia "w najbliższych tygodniach". Jako pierwsi otrzymają go posiadacze smartfonów Pixel - mogą spodziewać się aktualizacji już we wtorek, 3 września. Dzień później powędruje na smartfony marki Samsung i Huawei, w tym A8, P10 i Note 8.

Android 10 trafi na pierwsze urządzenia w przyszłym tygodniu

A co z innymi telefonami? Ich posiadacze muszą jeszcze zaczekać, biorąc jednak pod uwagę, że Google stara się wprowadzać zmiany jak najszybciej, z pewnością nie dłużej niż kilka tygodni. Nie ma jednak jeszcze oficjalnego planu wprowadzania aktualizacji. W pierwszej kolejności otrzymają ją urządzenia biorące udział w programie Beta - ich pełną listę można znaleźć na tej stronie.