Android 10 udostępniony dla smartfona Motorola One Vision

W listopadzie producent udostępnił wersję beta systemu Android 10 dla One Vision, teraz zaczyna rozprowadzać wersję stabilną. Kiedy będzie dostępna w Polsce?

Stabilna wersja systemu Android 10 dla smartfona One Vision ma oznaczenie kodowe QSA30.62-24 i zawiera również styczniowe poprawki bezpieczeństwa od Google. W pierwszej fali będzie udostępniona tylko w Brazylii, która jest jednym z głównych rynków zbytu Motoroli, jednak wkrótce ma także być rozprowadzona do pozostałych rejonów świata, pozostaje czekać więc cierpliwie, aż pojawi się również w Polsce. Plik aktualizacyjny ma formę archiwum, które trzeba zapisać w pamięci telefonu, a następnie wejść w ustawienia i wybrać opcję wyszukiwania aktualizacji.

Według pierwszych źródeł, aktualizacja daje pełną funkcjonalność i możliwości, oferowane przez Android 10 (o których piszemy tutaj). Warto to zaznaczyć, ponieważ wczoraj podobna aktualizację otrzymali użytkownicy smartfonów Sony: Xperia XZ3, XZ2, XZ2 Compact oraz XZ2 Premium, jednak na skutek pewnego błędu nie mają dostępu do wszystkich funkcji. Tymczasem tutaj mamy płynne przejście z systemu Android 9 na 10.