Android 10 w wersji beta już na OPPO Reno

Indyjscy użytkownicy OPPO Reno mogą zainstalować najnowszą wersję beta ColorOS 6 z Androidem 10.

Świat Androida stale zmienia się na lepsze. Minął zaledwie nieco ponad miesiąc od oficjalnej premiery Android'a 10, a na rynku znajdziemy kilka smartfonów, które pracują już pod kontrolą najnowszej wersji zielonego robocika lub zostały do niej zaktualizowane. Przeważająca część producentów, którzy nie udostępnili jeszcze aktualizacji są już w końcowej fazie jej projektowania.

Android 10 w wersji beta już na OPPO Reno

Źródło: oppo

Najnowszą wersją Androida mogą cieszyć się już posiadacze Essential Phone, a także niektórych modeli OnePlus'a i Xiaomi. W kolejce ustawiają się już użytkownicy Galaxy S10 oraz Note 10, które otrzymały Androida 10 z One UI 2.0 w wersji beta, a także smartfony od LG, Honor'a i Xiaomi. Teraz do grona dołącza również OPPO. Chiński producent udostępnił wersje beta najnowszego systemu ColorOS 6 opartego na Androidzie 10. Software mogą zainstalować posiadacze testowanego przez nas OPPO Reno, którzy mieszkają w Indiach.

Zgodnie z najnowszym wpisem, jaki pojawił się na Twitterze wszyscy chętni posiadacze modelu Reno mieszkający w Indiach mogą testować już najnowszy system operacyjny. Wkrótce dołączą do nich mieszkańcy Indonezji, Malezji oraz Tajlandii.

OPPO oferuje wersję beta z ograniczeniem ilościowym i regionalnym. Mimo tego to świetna wiadomość dla wszystkich użytkowników smartfonów OPPO, które od niespełna roku dostępne są w oficjalnej sprzedaży na naszym rynku. Testując OPPO Reno niejednokrotnie podkreślaliśmy, że to bardzo dobry smartfon z jeszcze lepszą baterią, ale baliśmy się o wsparcie producenta w zakresie aktualizacji oprogramowania. Widać, że chiński producent przyłożył się i nie zamierza zostawić sowich klientów na lodzie.

Poniżej całkowity changleog dla ColorOS 6 opartego na Androidzie 10:

 • Wyświetlacz i jasność: Dodaje tryb ciemny, zestaw ciemnych schematów kolorystycznych, zapewnia zupełnie nowe wrażenia wizualne dla Ciebie., Dodaje opcje Screen-Off Clock do personalizacji ekranu blokady.
 • System: Interakcja wieloekranowa została przemianowana na Screen Cast i dodano instrukcje obsługi., Przeciągnij w lewo lub w prawo u dołu ekranu, aby przełączać się między ostatnio używanymi aplikacjami., Dodaje nowe animacje systemowe, animacje są bogatsze i bardziej wyszukane., Dodaje nową animację ładowania, aby zapewnić płynniejsze wrażenia wizualne., Stuknij pusty obszar na ekranie Ostatnie zadania, aby wrócić do ekranu głównego., Zoptymalizowane dźwięki, aby w bardziej naturalny sposób powiązać je z konstrukcją interfejsu użytkownika.
 • Udostępnianie ekranu: Dodaje wieloekranowe interaktywne aktualizacje do screencastu, nowe instrukcje obsługi, łatwe do opanowania punkty funkcyjne.
 • Przestrzeń do gry: Wyremontowany ekran startowy z żywymi animacjami i olśniewającymi wizualizacjami.
 • Bezpieczeństwo: Dodaje SOS Helper: Kontakty alarmowe otrzymają połączenie, gdy tylko znajdziesz się w niebezpieczeństwie., Dodaje przycisk wywołania alarmowego na wyłączonym ekranie., Dodaje funkcję haseł: Szyfrowanie wszystkich kont aplikacji i haseł zapisanych w Hasłach. Hasła będą automatycznie wypełniać te informacje po zalogowaniu się do aplikacji.
 • Pasek powiadomień: Dodaje ikony paska stanu dla cichych powiadomień., Zoptymalizowany interfejs Szybkich ustawień dla łatwiejszej obsługi jedną ręką.
 • Nagrywanie ekranu: Dodaje przycisk Screen Record (Skrót do ustawiania nagrań ekranowych), dla szybkiej i intuicyjnej obsługi., Dodaje opcję Pauza w nagraniu ekranu.
 • Zrzut ekranu: Dodaje obsługę oryginalnego zachowania/usunięcia oryginalnego obrazu po edycji zrzutu ekranu., Dodaje opcję włączania/wyłączania dźwięku zrzutu ekranu., Nowa interakcja ze zrzutem ekranu: Po wykonaniu zrzutu ekranu, przesuń palcem w górę i zwolnij, aby się nim podzielić, lub przesuń palcem w dół i zwolnij, aby wykonać długi zrzut ekranu.
 • Kalkulator: Dodaje tryb zmiennego okna kalkulatora, można regulować przezroczystość zmiennego okna, interfejs kalkulatora można dowolnie przełączać, obliczenia są szybsze i wygodniejsze.
 • Menedżer plików: Dodaje najnowszą listę plików, abyś mógł łatwo przeglądać nowo dodane pliki.
 • Pogoda: Dodaje nowe animacje i przerobił layout w Weather.
 • Nagrywanie: Dodaje funkcję przycinania w rejestratorze.
 • Ekran główny: Dodaje tryb prosty dla ekranu głównego. Ikony aplikacji są wyświetlane w większych rozmiarach, a układ ekranu jest uproszczony., Dodaje serię nowych tapet na żywo., Dodaje Desktop swipe w dół teraz może stosować niestandardowe ustawienia dla Centrum Powiadomień lub Globalnego Wyszukiwania.
 • HeyTap Cloud: Dodaje usługi w chmurze. Pliki i ważne dane mogą być zapisywane w chmurze w celu uzyskania dostępu z wszystkich urządzeń., Usługa w chmurze została przemianowana na usługę HeyTap.
 • Zegar: Dodaje opcje, aby wybrać miejsce, w którym ma być wyświetlany podwójny zegar.
 • Komunikacja: W przypadku połączenia z siecią Wi-Fi telefon otrzymuje losowo wybrany plik MAC w celu zablokowania ukierunkowanych reklam i poprawy ochrony prywatności., Dodaje szufladę w "Wiadomościach", która łączy różne funkcje i ustawienia., Dodaje ekran awatara z obsługą Kontakt z nazwiskiem (nazwisko)., Zoptymalizowane zarządzanie kartami SIM i danymi., Optymalizacja interfejsu Kontakty w celu zwiększenia zwięzłości i efektywności.
 • Kamera: Zoptymalizowany interfejs użytkownika umożliwiający łatwe ustawianie i korzystanie z często używanych funkcji.

Źródło: xdadevelopers