Android 11 Developer Preview 2 - co nowego w nadchodzącym systemie?

Druga beta deweloperska Androida wprowadza kilka ciekawych funkcji. Sprawdzamy, co nowego w Androidzie 11.

Google przygotowuje się powoli do wprowadzenia na rynek kolejnej wersji Androida. Wiosną wyszukiwarkowy gigant udostępnia wersje poglądowe Developer Preview, które wprowadzają kolejne nowości i pokazują, w jakim kierunku rozwijać się będzie system operacyjny. W okolicach wakacji szczęśliwcy posiadający smartfony Google Pixel będą w stanie zainstalować finalną wersję Androida 11. Później rozpocznie się ogromny proces aktualizacyjny urządzeń, które pracują pod kontrolą Androida 10.

Android 11 Developer Preview 2 - co nowego w nadchodzącym systemie?

Źródło: pcworld.com

Dziś Google udostępniło nam drugą wersję beta systemu Android 11. Nadal jest to system w wersji Developer Preview, więc większość nowości nie działa tak, jak powinno, a niektóre z nich są tylko atrapami sygnalizującymi, że dane rozwiązanie w przyszłości pojawi się w systemie.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • Jakiego Samsunga kupić w 2023 roku? Oto najlepsze modele z serii Galaxy

W najnowszym wydaniu wprowadzono sporo zmian. Oto najważniejsze z nich:

  • Obsługa zmiennej częstotliwości odświeżania ekranu - aplikacje i gry będą w stanie ustawić preferowaną częstotliwość odświeżania ekranu na 60 Hz, 90 Hz lub nawet 120 Hz.
  • Wznowienie po ponownym uruchomieniu systemu - po restarcie urządzenia z Androidem 11 system automatycznie uruchomi wszystkie aplikacje bez konieczności wcześniejszego odblokowania telefonu przez użytkownika. Obecnie wznowienie pracy aplikacji odbywa się dopiero po odblokowaniu systemu, co utrudnia przeprowadzanie automatycznych aktualizacji systemu.
  • API dla 5G - Google wprowadza nowe opcje programistyczne związane z obsługa sieci 5G. Pozwoli to na lepszą implementację sterowników dla modemów 5G.
  • Regulacja kąta nachylenia w urządzenia z elastycznymi ekranami - z tej nowości skorzystają smartfony takie, jak Samsung Galaxy Z Flip. Google umożliwi aplikacjom odczytać pod jakim kątem nachylone są zawiasy w składanych smartfonach. Pozwoli to na projektowanie aplikacji zmieniających swój wygląd na składanych smartfonach.
  • Ulepszone zarządzanie pamięcią masową

Sprawdź, ile kosztuje Google Pixel 4, który jako pierwszy otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: droid-life.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: