Android 11 - Google niespodziewanie wprowadza Developer Preview 4

Google dosyć niespodziewanie zaktualizowało Androida 11 do wersji Developer Preview jednocześnie odraczając kolejną betę do czerwca.

W Mountain View trwają obecnie intensywne prace nad nową wersją najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego. Android 11 został oficjalnie zaprezentowany w pierwszym kwartale 2020 roku. Zgodnie z mapą drogową zaprezentowaną przez Google oficjalna wersja systemu powinna pojawić się po wakacjach.

Android 11 - Google niespodziewanie wprowadza Developer Preview 4

Google informowało wcześniej, że po trzech deweloperskich wersjach poglądowych zaczną pojawiać się wersje beta. Niestety plany uległy zmianie.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

Wyszukiwarkowy gigant udostępnił właśnie kolejną wersję Androida. Jest to Android 11 Developer Preview 4.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spodziewaliśmy się, że Google zaprezentuje Androida 11 w wersji Beta 1. Zamiast niej otrzymaliśmy czwartą już wersję deweloperską oraz informację, że Beta pojawi się w przyszłym miesiącu. Czyżby pracy przebiegały wolniej, niż założono?

Wydanie wersji DP4 nie było planowane. Debiut tej wersji odsunął w czasie wprowadzenie na rynek kolejnych wersji beta systemu operacyjnego. Oznacza to, że finalna premiera ukończonego Androida 11 zapewne również ulegnie zmianie.

Najnowsza wersja Android 11 Developer Preview skupia się na poprawie wydajności i systemie aktualizacji oprogramowania. Wyeliminowano problem z ikoną usługi lokalizacji - nie będzie się ona już wyświetlać, gdy lokalizacja nie jest wykorzystywana. Naprawiono również problem z uciekającą ponad ekran ikoną statusu baterii.

Wprowadzając Androida 11 Developer Preview 4 Google potwierdziło oficjalnie, że na rynku pojawią się jeszcze trzy wydania beta przed ukazaniem się finalnej kompilacji systemu.

Android 11 w wersji Developer Preview 4 dostępny jest na wszystkie urządzenia Google Pixel od Pixel'a 2 wzwyż. Z nowego systemu skorzystamy również w emulatorze Androida.

Należy pamiętać, że Android 11 jest obecnie w stadium Alpha. Oznacza to, że system operacyjny jest mocno niestabilny, źle zoptymalizowany oraz ma mnóstwo błędów, które uniemożliwiają normalną pracę z urządzeniem.

Dla posiadaczy Androida 11 DP3 najnowsza aktualizacja udostępniana jest kanałem OTA.

Sprawdź, ile kosztuje Google Pixel 4.

Źródło: gizmochina.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: