Android 11 kompatybilny z Google Pay - w końcu zapłacisz kartą

Google naprawiło swój błąd. Najnowsza wersja Androida 11 kompatybilna z Google Pay.

Google w dalszym ciągu rozwija najnowszą wersję systemu operacyjnego Android, który już za kilka miesięcy trafi na miliony urządzeń na całym świecie. W chwili obecnej od tygodnia dostępna jest wersja beta systemu Android 11 (sprawdź czy Twój smartfon dostanie aktualizacje). Wcześniej rozwijane były wydania z cyklu Developer Preview, które zawierały mnóstwo błędów i były bardzo niestabilne.

Płatność zbliżeniowa z wykorzystaniem telefonu komórkowego

Płatność zbliżeniowa z wykorzystaniem telefonu komórkowego

Oczywiście wersja beta nadal jest pełna błędów i niedociągnięć, ale jest już znacznie bardziej dopracowana, niż Developer Preview. Niestety w dalszym ciągu występują proste do naprawienia błędy, które potrafią mocno zirytować. Zaliczają się do nich między innymi problemy z odtwarzaniem wideo oraz źle wyskalowane pola tekstowe.

Do dnia dzisiejszego użytkownicy wersji beta najnowszego systemu operacyjnego Android 11 nie byli w stanie skorzystać z systemu płatności zbliżeniowych Google Pay, który korzysta z wbudowanego w urządzenie modułu NFC.

Wiele osób nie wie, że ograniczenie to zostało wprowadzone specjalnie z myślą o użytkownikach i podniesieniu ich bezpieczeństwa. Testowe wersje systemu Android nie posiadają dopracowanych zabezpieczeń, które chroniłyby przed wyciekiem danych.

Wsparcie dla Google Pay w przedprodukcyjnych wersjach systemu operacyjnego Android zawsze pojawia się ze sporym opóźnieniem. Dzieję się tak między innymi ze względu na brak weryfikacji SafetyNet. Okazuje się, że Google udało się zabezpieczyć betę Android 11 tak, aby była ona zgodna z wymaganiami niezbędnymi do uruchomienia Google Pay.

Oczywiście, aby skorzystać z Google Pay należy posiadać telefon, tablet lub zegarek z wbudowanym modułem NFC (Near Field Communication).

Sprawdź, jak poprawnie skonfigurować Google Pay na Twoim urządzeniu.

Twój telefon nie posiada NFC? Sprawdź, ile kosztuje Redmi Note 8T - przystępny cenowo smartfon kompatybilny z Google Pay.