Android 11 z poważnym błędem - co irytuje pierwszych użytkowników?

Android 11 trafił już na pierwsze urządzenia. Okazuje się, że najnowsza wersja zielonego robota ma błąd, który znacząco utrudnia korzystanie ze smartfonów. O jaki problem chodzi?

Finalna wersja Androida 11 pojawiła się w połowie września. Od tego czasu aktualizację do stabilnej kompilacji otrzymały smartfony od Google oraz wybrane urządzenia innych producentów, którzy blisko współpracują z wyszukiwarkowym gigantem. Znacznie więcej użytkowników otrzymała pierwsze wersje beta Androida.

Google Pixel 5 z preinstalowany Androidem 11

Google Pixel 5 z preinstalowany Androidem 11

Posiadacze urządzeń, które pracują pod kontrolą Androida 11 donoszą o irytującym błędzie, którzy utrudnia korzystanie z urządzeń. Mowa o górnym pasku powiadomień, który potrafi zasłaniać górną część ekranu podczas korzystania z trybu pełnoekranowego.

Niestety często zdarza się, że pasek zasłania istotne elementy funkcyjne aplikacji, które są aktualnie uruchomione takie, jak przyciski w grach.

Google nie podjęło jeszcze żadnych działań, aby wyeliminować zidentyfikowany problem. Co ciekawe wyżej wymieniona przypadłość występowała już w wersjach beta Androida 11 i była zgłaszana przez użytkowników smartfonów Google Pixel.

Tryb pełnoekranowy nie do końca działa
Źródło: gizchina.com

Tryb pełnoekranowy nie do końca działa

Źródło: gizchina.com

W chwili obecnej inżynierowie z Google nie opracowują żadnej poprawki błędu, ale tymczasowe rozwiązanie problemu znaleźli użytkownicy. Według raportów z wielu forów wynika, że wystarczy ponownie uruchomić aplikację, aby pasek powiadomień ukrył się w trybie pełnoekranowym.

Bardzo prawdopodobne, że wyżej wymieniona usterka zostanie naprawiona poprzez wydanie nowego biuletynu zabezpieczeń, który w dłuższej perspektywie trafi do większości nowych smartfonów.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20, który otrzyma Androida 11. Zobacz również czy Twój smartfon może liczyć na aktualizację.

Źródło: gizchina.com