Android 11 zaoferuje zmiany w Google Pay - nowy widok kart w drodze

System płatności od Google wizualnie upodobni się do Apple Pay.

Google planuje zmiany w systemie płatności Google Pay. Prawdopodobnie w ostatecznej wersji systemu operacyjnego Android 11 doczekamy się zmienionego interfejsu użytkownika, który ułatwi płatności kartą przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Po szybkim rzucie oka trudno nie odnieść wrażenia, że wyszukiwarkowy gigant zainspirował się nieco konkurencyjnym rozwiązaniem od Apple.

Android 11 zaoferuje zmiany w Google Pay - nowy widok kart w drodze

Źródło: techadvisor.co.uk

Posiadacze najnowszych smartfonów Google Pixel po ostatniej aktualizacji Androida 10 otrzymali możliwość uzyskania dostępu do Google Pay z poziomu menu zasilania. Obecność nowej funkcji potwierdzają niektórzy posiadacze Pixeli w Stanach Zjednoczonych.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że posiadacze iPhone'ów od lat mogą uzyskać dostęp do Apple Pay w dowolnym miejscu interfejsu użytkownika po dwukrotnym kliknięciu przycisku zasilania.

Android 11 zaoferuje zmiany w Google Pay - nowy widok kart w drodze

Nowe menu zasilania przynosi przeprojektowany interfejs z doskonale znanymi nam skrótami - wyłącz, restart oraz zrzut ekranu, a także tryb awaryjny.

Interfejs menu zasilania po aktualizacji przynosi menu zasilania na dolną część ekranu. Na górze wyświetlają się wirtualne karty oraz informacja, aby przyłożyć telefon do czytnika. Gestem przesuwania w lewo/prawo użytkownik może zmieniać karty, jeżeli do Google Pay dodano więcej, niż jedną.

Android 11 zaoferuje zmiany w Google Pay - nowy widok kart w drodze

Źródło: androidpolice.com

Nowy panel dostępny jest na każdym smartfonie Pixel z zainstalowanym systemem Android 10 poprzez uruchomienie programu com.android.settings.Settings$GlobalActionsPanelSettingsActivity.

W chwili obecnej Google testuje to rozwiązanie na niewielkiej liczbie smartfonów Google Pixel. W przyszłości rozwiązanie to trafi na resztę smartfonów Google Pixel.

Urządzenia innych producentów prawdopodobnie otrzymają nowe menu zasilania zintegrowane z Google Pay wraz z aktualizacją do Androida 11. Pierwsze urządzenia dostaną stosowne oprogramowanie jeszcze w 2020 roku.

W chwili obecnej nie wiadomo, czy nowe menu zasilania z Google Pay zdezaktywuje możliwość płacenia za pomocą Google Pay bez uprzedniego wywołania.

Źródło: androidpolice.com