Android 12 powoduje błąd na telefonach OnePlus

Na niektórych telefonach z oprogramowaniem Android dostępna jest już aktualizacja do najnowszej 12 wersji. Beta Androida 12 powoduje zapętlony proces uruchomienia na OnePlus 9 i 9 Pro.

Wczoraj swoją premierę miała wersja beta Android 12. Niektórzy z producentów już ogłosili, że część modeli dostanie możliwość przetestowania najnowszego systemu w wersji beta. Lista obejmuje między innymi urządzenia OnePlus 9 i 9 Pro. Wygląda na to, że producent jednak pośpieszył się z wydaniem nowej wersji i nie poświęcił wystarczająco czasu na naprawienie błędów. Już w pierwszych raportach testujący zgłaszali, że aktualizacja powoduje zapętlony proces uruchomienia ich telefonów.

Android 12 powoduje błąd na telefonach OnePlus

Android 12 w wersji beta na urządzenia OnePlus

Na szczęście, możliwe jest przywrócenie działającego Androida - można tego dokonać za pomocą narzędzia Qualcomm, które wprowadza telefon w tryb awaryjnego pobierania. Na swoim forum OnePlus wyjaśnia, jak przywrócić stabilną wersję Android 11. Jeśli bootloader nie został odblokowany przed zainstalowaniem oprogramowania w wersji beta, telefon zawiesza się na określonym ekranie (ochrona przywracania ustawień fabrycznych), a ponowne uruchomienie urządzenia prowadzi do bootloopa.

Na razie OnePlus wstrzymał możliwość aktualizacji, ponieważ szuka sposobu na naprawienie problemu. Należy być świadomym, że przy telefonach używanych na co dzień odradza się pośpieszne aktualizowanie, zwłaszcza gdy chodzi o oprogramowania w wersji beta. Nawet po rozwiązaniu problemu i ponownym wprowadzeniu aktualizacji należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pojawienie się stabilnego oprogramowania układowego. Problemy z Androidem 12 nie dotknęły jednak wszystkich urządzeń, na których można przetestować najnowsze oprogramowanie, więc wiele osób może zapoznać się z nowym systemem - lista urządzeń.