Android 12 pozwoli ci sterować telefonem twarzą!

Android 12 przyniesie ze sobą wiele nowych rozwiązań i ułatwień. Jedną z funkcji, która pomoże m.in. osobom z porażeniami będzie możliwość kontrolowania smartfona z pomocą mimiki twarzy.

Źródło: xda-developers.com

System Google już teraz zawiera wiele możliwości, których głównym zadaniem jest ułatwienie korzystania z urządzeń osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Najnowsze rozwiązanie zawarte w wersji beta Androida 12 ma jeszcze bardziej pomóc takim osobom.

O co chodzi? O możliwość kontrolowania smartfona za pomocą różnych wyrazów twarzy. Taką możliwość wypatrzyli dziennikarze portalu XDA-Developers. W czwartej wersji beta systemu Android udostępniona została nowa wersja Pakietu ułatwień dostępu na Androida. Uaktualniony pakiet Switch Access pozwala nam na korzystanie z funkcji Camera Switches, dzięki której będziemy mogli obsługiwać nasz telefon przybierając określone wyrazy twarzy.

Zobacz również:

  • Oszustwa na Instagramie - oto pięć sposobów. Poznaj je i uniknij wpadki
  • OnePlus 9RT z kolejnym certyfikatem. Premiera wkrótce?
  • Samsung Galaxy S21 z Androidem 12! Jak pobrać betę One UI 4?
Android 12 pozwoli ci sterować telefonem twarzą!

Źródło: xda-developers.com

Na ten moment lista wykrywanych przez program gestów jest dosyć ograniczona, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby Google w przyszłości ją powiększyło. W chwili obecnej rozpoznaje on takie gesty jak otwarcie ust, uśmiech, spojrzenie w lewo, w prawo i w górę oraz podniesienie brwi. Korzystając z nich możemy między innymi przewijać ekran, wybrać konkretną pozycję, cofnąć, otworzyć powiadomienia, lub przejść do ekranu głównego i wiele innych. Telefon dodatkowo poinformuje nas, kiedy korzystamy z tej funkcji. Na naszym ekranie przez cały czas używania jej widoczna będzie stosowna ikona.

Co ciekawe, wygląda na to, że z nowych funkcji będą mogli korzystać nie tylko użytkownicy Androida 12, lub w obecnej sytuacji beta testerzy. Zaktualizowaną wersję Pakietu ułatwień dostępu na Androida będą mogły pobrać także osoby korzystające ze smartfonów z Androidem 11! Konieczne jednak będzie pobranie jej w formie pliku .apk, ponieważ wciąż nie jest ona dostępna w Sklepie Play.

Zobacz także: Czy Twój telefon otrzyma aktualizację do Androida 12 i jakie nowe funkcje będą dostępne!

Źródło: xda-developers