Android 12 skopiuje iOS 14? Google testuje nowe funkcje

Trwają już beta testy najnowszej wersji systemu Android 12 beta 2. Użytkownicy znaleźli już w nim funkcje, które bardzo przypominają te dostępne już na smartfonach Apple.

O jakie nowe możliwości dla użytkowników Androidów chodzi? Osoby korzystające z urządzeń iPhone 8 lub nowszych mogą korzystać z opcji uruchomienia wybranych skrótów poprzez „tapnięcie” w plecki smartfona określoną ilość razy. Podwójne, lub potrójne dotknięcie tyłu iPhone'a otworzy wybraną przez nas aplikację. To, jaki program uruchomi się, łatwo zmienimy w ustawieniach telefonu. Możemy wybierać z takich opcji jak wykonanie zrzutu ekranu, wyciszenie, lub odtworzenie multimediów, wyświetlenie powiadomień, czy skorzystanie z pomocy Siri.

Google umożliwiło korzystanie z podobnego rozwiązania użytkownikom smartfonów z serii Pixel, którzy biorą udział w testach najnowszej wersji beta systemu Android 12. Korzystając z Pixela będziemy musieli kilkukrotnie dotknąć czytnika linii papilarnych z tyłu urządzenia, aby otworzyć konkretną aplikację, lub rozpocząć wybraną akcję. Dostępne będzie między innymi wykonanie zrzutu ekranu, uruchomienie Asystenta Google, obsługa mediów oraz wiele innych.

Android 12 skopiuje iOS 14? Google testuje nowe funkcje

Źródło: phonearena.com

Na ten moment wydaje się, że nowa funkcja działa bez problemów na smartfonie Google Pixel 5. Na starszych modelach nie funkcjonuje ona jeszcze idealnie. Należy jednak pamiętać, że od oficjalnej premiery systemu Android 12 dzieli nas jeszcze zapewne kilka miesięcy, więc ta funkcja z pewnością zostanie dopracowana i będzie dostępna na wszystkich urządzeniach pracujących na tym systemie.

Zobacz także: Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność.