Android 12 specjalnie dla graczy. Globalny tryb Gaming Mode w drodze

Google podąża śladem Xiaomi i Samsunga. Nowa wersja Androida otrzyma specjalny tryb Gaming Mode, który zwiększy wydajność w grach.

Dziś dzień informacji o Androidzie 12. Rano dowiedzieliśmy się, że nowa wersja systemu otrzymała nazwę kodową Snow Cone oraz tryb obsługi za pomocą jednej ręki w stylu znanym z iPhone'a, a teraz czas na kolejną porcję informacji, które spodobają się graczom.

Gra uruchomiona na smartfonie z Androidem

Gra uruchomiona na smartfonie z Androidem

Okazuje się, że Android 12 zaoferuje tryb Gaming Mode, który znany jest z niektórych smartfonów Xiaomi oraz Samsunga. Obok trybu do gier pojawi się również inteligentne obracanie ekranu z wykorzystaniem kamerki przedniej.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • W co grać na Androidzie, kiedy nie masz dostępu do WiFi? Te gry są idealne nawet na sesje offline

Android 12 zaoferuje nową usługę o nazwie GameManager. Odpowiedzialna ona będzie za tryb Game Mode, który zwiększy wydajność urządzeń podczas grania. Nowy tryb zaoferuje specjalne API programistyczne, które pozwoli na zmianę jasności ekranu, wyciszanie powiadomień, a także połączeń przychodzących w trakcie rozgrywki.

Razem z trybem Game Mode pojawiły się informacje na temat nowego systemu obrania ekranu. Całość zintegrowano z kamerką do selfie, która obserwuje położenie twarzy użytkownika względem smartfona. Obraz z kamery w połączeniu z odczytami z akcelerometru oraz żyroskopu pozwoli określić, czy wymagana jest zmiana orientacji ekranu.

Pierwsza wersja poglądowa Androida 12 zadebiutuje na dniach. Wtedy dowiemy się większej ilości szczegółów na temat nowej wersji systemu.

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Więcej informacji na temat Androida 12 znajdziesz tutaj.

Źródło:gsmarena.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: