Android 12 w wersji beta powróci w grudniu, aby przetestować najnowsze funkcje

Google poinformowało o wprowadzeniu możliwości kontynuowania otrzymywania aktualizacji Androida 12 w wersji beta.

Źródło: Google

Wraz z ogłoszeniem Pixela 6 we wtorek, Android 12 Beta został zaktualizowany do stabilnego wydania na urządzeniach z tej serii. Normalnie oznaczałoby to koniec tego programu i oczekiwanie na uruchomienie bety Androida 13 w przyszłym roku, ale począwszy od Androida 12, program Beta będzie kontynuowany nawet po jego wydaniu. Ogłoszenie to pojawiło się na forum Reddit, a jego autorem jest Oficjalne konto Google.

Zasadniczo, jeśli nadal jesteś zapisany do bety Androida 12 na urządzeniu Pixel, otrzymasz przyszły build w grudniu tego roku. Te aktualizacje będą miały na celu testowanie nowych funkcji, poprawek błędów i innych optymalizacji, zanim zostaną wydane w stabilnych wersjach systemu. W poście na forum Reddit czytamy:

Co dalej z programem Android 12 Beta?

Masz teraz możliwość kontynuowania programu beta na swoim urządzeniu (urządzeniach) Pixel i otrzymywania bieżących aktualizacji przedpremierowych Androida 12, w tym dodatków, poprawek błędów oraz ulepszeń stabilności i wydajności przed publicznym wydaniem, które rozpocznie się w grudniu.

Ważne: Jeśli wolisz opuścić program beta dla Pixeli i powrócić do publicznej stabilnej ścieżki Androida 12, masz możliwość wypisania się z programu bez wymazywania urządzenia. Proszę zaktualizować i zainstalować dzisiejsze oficjalne wydanie, a następnie wypisać się z programu do 1 grudnia, zanim pojawi się kolejna aktualizacja beta. To zapewni, że wasze urządzenie nie zostanie wymazane podczas rezygnacji.

Jeśli nie podejmiesz żadnych działań i zachowasz swoje urządzenie Pixel zapisane do programu beta, automatycznie otrzymasz kolejne aktualizacje beta Androida 12, począwszy od grudnia. Jeśli zrezygnujesz z programu po zainstalowaniu grudniowej aktualizacji beta, wszystkie dane użytkownika na urządzeniu zostaną wymazane zgodnie ze zwykłymi wytycznymi programu.

Jeśli jesteś zarejestrowany do tego programu i chcesz się wypisać, musisz to zrobić (i wykonać towarzyszącą OTA) przed grudniową aktualizacją. Jeśli nie, będziesz musiał przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia, aby powrócić do stabilnego wydania.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [07.12.2021]
  • Zobacz smartfony, które okazały się hitem 2021 roku
  • Android 12 wprowadza natywne profile klonowania aplikacji!

Udaj się do strony Google Android Beta, aby zapisać się / wypisać się z programu. Upewnij się, że jesteś zalogowany na konto Google powiązane ze swoim telefonem.