Android 12 z App Pairs - poznaj nowy ekran wielozadaniowości

Android 12 wprowadzi nową funkcję, która ucieszy posiadaczy smartfonów z dużymi ekranami. Google pracuje nad nowym trybem, który pozwoli na obsługę dwóch aplikacji w tym samym czasie.

Android od wielu lat pozwala na uruchamianie dwóch aplikacji w tym samym czasie. Rozwiązanie to pojawiło się w momencie, gdy największe smartfony posiadały ekrany o przekątnej 5 cali. Od tamtej pory w zakresie pracy z dwoma aplikacjami w tym samym czasie zmieniło się niewiele.

Samsung Galaxy Fold z trzema aplikacjami uruchomionymi jednocześnie

Samsung Galaxy Fold z trzema aplikacjami uruchomionymi jednocześnie

Wszystko wskazuje na to, że Android 12 zaoferuje spore zmiany w obsłudze aplikacji. Poza funkcją hibernacji Google ma zamiar udostępnić rozwiazanie App Pairs. O co dokładnie chodzi?

Zobacz również:

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal 9to5Google inżynierowie z Mountain View pracują nad zupełnie nowym trybem podzielonego ekranu.

App Pairs zostanie dostosowany do obsługi większej ilości aplikacji oraz dostosowany będzie do dużych ekranów o wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo Google zamierza wprowadzić dodatkowe opcje dla urządzeń z elastycznymi wyświetlaczami.

Obecnie aby otworzyć dwie aplikacje obok siebie musimy je najpierw uruchomić, a następie uruchomić tryb podzielonego ekranu z menu wielozadaniowości. Nowe rozwiązanie pozwoli na grupowanie par aplikacji w zadaniach i szybkie wywoływanie ich w momencie, gdy chcemy z nich skorzystać. Dodatkowo Google pozwoli na szybkie przełączanie się pomiędzy widokiem App Pairs, a pojedynczymi aplikacjami wyświetlanymi na pełnym ekranie.

Android 12 w dalszym ciągu pozwoli na szybkie tworzenie widoku podzielonego ekranu z menu wielozadaniowości. Funkcja ta będzie działać tak samo, jak w poprzednich wydaniach Androida.

Pierwsza deweloperska wersja beta Androida 12 powinna pojawić się już w lutym.

Zobacz czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: phonearena.com