Android 12 zaoferuje odświeżony interfejs. Sprawdź, jak będzie wyglądać!

Google zamierza odświeżyć interfejs użytkownika, który znamy od lat. Android 12 zaoferuje nowe opcje personalizacji, które ożywią nasze smartfony. Na dodatek pojawi się sporo nowych kolorów.

Pierwsze wersja beta systemu operacyjnego Androida 12 może pojawić się już w lutym, a my nadal posiadamy jedynie szczątkowe informacje o najnowszej wersji systemu od Google.

Android 11 na Pixelu 5

Android 11 na Pixelu 5

Na szczęście z dnia na dzień pojawia się coraz więcej wiadomości na temat Androida 12. Portal 9to5Google przekazał właśnie nowe informacje na temat interfejsu użytkownika nadchodzącej wersji Androida.

Zobacz również:

Okazuje się, że obecny motyw jasny i ciemny to za mało. Google zamierza przeprojektować interfejs użytkownika w taki sposób, aby użytkownicy byli w stanie dodać do niego kolorowe dekory, które pojawiać się będą w obrębie całego systemu. Nowa opcja pozwoli jeszcze bardziej spersonalizować swojego smartfona.

Androida 12 ma zaoferować funkcję, która pozwoli na wybranie koloru wiodącego systemu operacyjnego. Całość wyglądać będzie podobnie do akcentów stylistycznych w Windowsie 10. Po wybraniu interesującego nas koloru, interfejs użytkownika zaoferuje kolorowe wstawki w obrębie całego systemu. Dodatkowo wsparcie dla nowych akcentów stylistycznych pojawi się także w aplikacjach firm trzecich.

Portal 9to5Google udostępnił zrzut ekranu pokazujący szybkie ustawienia wyrenderowane z wykorzystaniem koloru zielonego.

Nowy interfejs Androida 12 w kolorze zielonym
Źródło: 9to5google.com

Nowy interfejs Androida 12 w kolorze zielonym

Źródło: 9to5google.com

Jak widać poza zmianą koloru wiodącego sam interfejs użytkownika jest bardzo podobny do tego z poprzednich wersji Androida.

Androida 12 zaoferuje również możliwość zmiany motywów zgodnie z tapetą. Tą funkcję również znamy z Windowsa. Oznacza to, że po zmianie tapety na niebieską zmieni się kolor akcentów na niebieski.

Więcej informacji o nowym wyglądzie interfejsu użytkownika pojawi się po publikacji pierwszej wersji poglądowej Androida 12. Całość zapowiada się niezwykle ciekawie i z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom, którzy lubią personalizować smartfona pod swoje potrzeby.

Android 12 w drodzy, a Ty nadal pracujesz na Androidzie 10? Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: androidauthority.com