Android 13 z funkcją oczekiwaną od wielu lat! To ważna zmiana

Google wraz z Androidem 13 am zamiar wprowadzić funkcję, której niektórym użytkownikom brakuje od lat. CHodzi o drobną zmianę, która znacząco poprawi komfort użytkownika z urządzeń.

Producenci sprzętu z Androidem są aktualnie w trakcie procesu aktualizacji swoich smartfonów i tabletów do Androida 12. Tymczasem inżynierowie Google intensywnie myślą już nad Androidem 13. Do sieci trafiły kolejne pierwsze przecieki dotyczące nadchodzącej wersji zielonego robocika.

Smartfon z Androidem 12
Źródło: Adrien / Unsplash

Smartfon z Androidem 12

Źródło: Adrien / Unsplash

Z wcześniejszych plotek wiemy, że Android 13 zadebiutuje na rynku z nazwą kodową Tiramisu. Później pojawiły się informacje o nowych możliwościach płatności NFC oraz dodaniu natywnego wsparcia dla prywatnych adresów DNS. Wiadomo już również, że Android 13 ma wprowadzić pełne wsparcie dla Bluetooth LE Audio.

Zobacz również:

Teraz firma przez przypadek uruchomiła kolejnego rąbka tajemnicy.

Android 13 powinien otrzymać wsparcie dla funkcji o nazwie kodowej Panlingual. Pozwoli ona użytkownikom na zdefiniowanie wersji językowej każdej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu. Oznacza to, że aplikacje będą mogły uruchamiać się w języki innym niż język systemowy.

Aktualnie większość aplikacji na Androida korzysta z systemowych ustawień systemowych i nie pozwala na swobodną zmianę języka. Ma się to zmienić wraz z wdrożeniem na rynek Androida 13.

Google w chwili obecnej pracuje nad wdrożeniem tej funkcji do SDK. Prace są na razie na początkowym stadium.