Android 3.0 gotowy jeszcze w tym roku

Nowa wersja mobilnego system operacyjnego Google jest już prawie gotowa. Wedle najnowszych informacji jeszcze w tym roku Android 3.0 ma trafić w ręce twórców sprzętu i aplikacji.

Nowe informacje na temat platformy Android 3.0 pojawiły się na tajwańskim portalu DigiTimes. System operacyjny ma być gotowy jeszcze w tym roku kalendarzowym. Wraz z jego ukończeniem do twórców sprzętu i aplikacji trafią pierwsze egzemplarze tabletów wyposażonych w nowego Androida.

Android 3.0, zwany także Gingerbread, ma przynieść dużo nowych rozwiązań stworzonych właśnie z myślą o większych urządzeniach przenośnych. Wielu producentów tabletów czeka z niecierpliwością na nową platformę Google. Wśród nich są LG i Acer. Firmy postanowiły wstrzymać się z wypuszczeniem na rynek swoich urządzeń aż do czasu premiery Androida 3.0.

Zobacz również:

  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [25.10.2021]

Inną strategię wybrał Samsung. Firma już wypuściła swój tablet Galaxy Tab, który na razie pracuje na systemie Froyo (Android 2.2). Koreański producent zaznaczył jednak, że chce przejść na nową wersję platformy najszybciej jak się da.

Eksperci przewidują, że urządzenia z systemem Android 3.0 zostaną zaprezentowane już na styczniowych targach Consumer Electronics Show (CES).