Android 3.0 nie jest jeszcze gotowy dla smartfonów

Google nie odda kodu źródłowego Androida 3.0 w ręce wszystkich chętnych, dopóki nie dokończy prac nad przystosowaniem go dla smartfonów i innych urządzeń. Firma mówi, że udostępni kod natychmiast, gdy będzie gotowy. Nie powiedziała jednak kiedy do tego dojdzie.

Google podkreśla, że Honeycomb został stworzony od podstaw dla tabletów i firma potrzebuje więcej czasu na przystosowanie go dla innych urządzeń, jak smartfony i telewizory. Androida dla tabletów domagali się producenci sprzętu, ale obecnie również zwolennicy open source i fani smartfonów chcą udostępnienia Honeycomba.

Podczas, gdy najwięksi producenci już otrzymali dostęp do Honeycomba, małe firmy i deweloperzy muszą poczekać kilka miesięcy zanim dostaną kod do rąk. Zapewne rozgniewa to większość entuzjastów open source - napisał Gaurav Shukla na blogu AndroidOS.in.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [15.10.2021]

Zeszłoroczny sukces Apple i jego iPada sprawił, że inne firmy zaczęły gorączkowo starać się o przygotowanie konkurencyjnych urządzeń. Sukces Androida uczynił z Google ważnego gracza na rynku mobilnych OS-ów, więc wiele firm zgłaszało zapotrzebowanie na system Android przystosowany dla tabletów.

Według firmy badawczej Ovum, Android za kilka lat zdominuje rynek mobilnych systemów operacyjnych. Jako główną tego przyczynę, firma ta podaje dużą liczbę producentów, którzy korzystają z mobilnego systemu Google.