Android 3.1, czyli nowa wersja Honeycomb

Android Honeycomb (3.1) został udostępniony dla urządzeń Motorola Xoom. Nowe wydanie zawiera obsługę wielu gadżetów podłączanych przez USB. Zwiększa też opcje zarządzania widżetami.


Podczas konferencji w San Francisco, Google przedstawiło nowy system Android 3.4 (nazwa kodowa "Ice Cream Sandwich"), ale wśród nowości nie wolno przeoczyć też wcześniejszej wersji 3.1.

Odświeżony Honeycomb

Android 3.1 jest właściwie aktualizacją Honeycomb - systemu operacyjnego zbudowanego specjalnie dla tabletów. Nowe wydanie naprawia denerwujące błędy, dodaje wsparcie dla formatu muzycznego .FLAC i kilka naprawdę ciekawych funkcji.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

Google udostępniło oficjalne wsparcie dla technologii Host-USB. Tablet z systemem operacyjnym Honeycomb (3.1) można teraz podłączyć do zewnętrznych urządzeń, takich jak: myszka, aparat cyfrowy, dysk twardy i konsola do gier (zademonstrowano to na przykładzie kontrolera od Xbox 360, który z powodzeniem działał z Motorolą Xoom).

Inne ważne aktualizacje to poprawiony multitasking i nowe widżety z funkcją dostosowania ich wielkości na pulpicie.

Android Ice Cream Sandwich (3.4)

Komentarz redaktora: W dyskusji pod moim artykułem o Ice Cream Sandwich pojawiły się wątpliwości co do sposobu numeracji nowej wersji. Na razie możemy być pewni, że nie będzie to Android 3.1. Obecnie przyjmuje się nazwę Android 3.4, nie zaś 2.4, ponieważ nowe wydanie będzie połączeniem dwóch wersji - dla smartfonów i dla tabletów, a nie bezpośrednim następcą Androida Gingerbread (2.3).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: