Android 3.2 - nowe SDK wydane

Google poinformowało o pojawieniu się SDK dla Androida 3.2. Nowa wersja wprowadzi bardzo duże zmiany w tabletowej wersji systemu.

Android Honeycomb w wersji 3.2 otrzyma porcję znaczących zmian. Google wydało właśnie nowe SDK (Software Development Kit) umożliwiające deweloperom pracę na najnowszej wersji systemu. Pakiet zawiera także emulator, więc każdy zainteresowany może przy okazji przetestować na swoim pececie jak działa Android 3.2. Wszystkie stosowne pliki znaleźć można na stronie developer.android.com.

Nowe SDK Androida 3.2 wprowadza spore zmiany optymalizacyjne. Jedną z dużych nowości jest tryb compatibility zoom umożliwiający powiększanie aplikacji dostosowanych na smartfony i dotychczas wyświetlających się na malutkim fragmencie ekranu. Inną nowością jest synchronizacja z kartami SD i microSD.

Android 3.2 przynosi także większe zmiany. System będzie wreszcie kompatybilny z większa liczbą tabletów. M.in. z modelami 7-calowymi pracującymi w rozdzielczości niższej niż obecnie wymagana (1280x800 pikseli). Nowa wersja ma być także kompatybilna z procesorami Qualcomm Snapdragon. Dotychczasowo tablety z Androidem Honeycomb mogły pracować jedynie na Tegrze 2.

Na razie Android Honeycomb 3.2 pojawia się na tabletach Motorola Xoom. Już niedługo aktualizacja ma trafić także na inne modele m.in. ASUS Eee Pad Transformer oraz Samsunga Galaxy Tab 10.1.