Android 4.0 Ice Cream Sandwich ciągle poniżej trzech procent

Google wydało Androida 4.0 Ice Cream Sandwich w październiku 2011 roku, ale system ten nadal jest używany na mniej niż trzech procentach urządzeń z systemem mobilnym Android. Jego wynik jest ciągle słaby, ale zanotował on spory wzrost w stosunku do zeszłego miesiąca.

Android

Ze strony deweloperów Androida dowiadujemy się, że Ice Cream Sandwich był systemem operacyjnym 2,9 proc. urządzeń, za pomocą których korzystano ze sklepu Google Play w dwutygodniowym okresie kończącym się 2 kwietnia. W zeszłym miesiącu miał on tylko 1,6 proc. udziału, więc jest to spory wzrost. Ogólnie jednak, wynik ten i tak jest niski.

Ciągle dominuje Android 2.3 Gingerbread, z którego korzysta 63,8 proc. użytkowników logujących się do Google Play. Jest to wzrost w stosunku do danych z poprzedniego miesiąca, kiedy to system ten osiągnął 62 procenty. Android 2.2 Froyo zanotował natomiast spadek udziałów z 25,3 do 23,1 procent.

Zobacz również:

  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!
  • Miliony urządzeń z Androidem od dziś bez usług Google!

Niedługo na rynku pojawią się Huawei Ascend D, HTC One X, Asus Padfone, LG Optimus 4X HD, Acer CloudMobile i inne urządzenia z Androidem 4.0. Oprócz tego zapowiedziano już aktualizację dla licznych smartfonów i tabletów Samsunga, HTC, Motoroli i innych producentów. To powinno podnieść udziały Ice Cream Sandwicha.

Android 4.0 ciągle ma problemy ze zdobyciem rynku, a Google planuje już wydanie Androida 5.0 Jelly Bean. Mówi się, iż może on posłużyć do tworzenia urządzeń jednocześnie wyposażony w systemy Android i Windows 8. Może jednak powinien być to nowoczesny, ale prosty system, który pozwoli na jego instalację także na starszych modelach smartfonów i tabletów.