Android 4.0 - które telefony dostaną aktualizację jako pierwsze?

Już niedługo na sklepowe półki zaczną trafiać nowe smartfony z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Co jednak z istniejącymi już modelami? Które z nich i kiedy dostaną najnowszą wersję mobilnego systemu Google? Oto krótka lista telefonów, które mają otrzymać ją jako pierwsze.

Android Ice Cream Sandwich

Galaxy Nexus

Najnowszy Google phone wyprodukowany przez Samsunga pojawi się już niedługo. Jest jedynym nowym smartfonem, o którym wiemy na pewno, że będzie miał preinstalowany system Ice Cream Sandwich. Dysponuje on 1,2 GHz procesorem dwurdzeniowym, technologią NFC, wyjątkowo wysoką rozdzielczością wyświetlacza oraz możliwością kręcenia filmów HD 1080p. Prawdopodobnie na rynku pojawi się pod koniec listopada.

Nexus S

Google potwierdziło, że pracuje nad aktualizacją Androida 4.0 dla swojego smartfonu Nexus S. W innych smartfonach z linii Google i Nexus aktualizacja się nie pojawi. Oznacza to, że Ice Cream Sandwich nie będzie dostępny dla posiadaczy Nexusa One oraz Google G1.

LG Swift 2X

Koreańska firma LG potwierdziła na swojej facebookowej stronie, że jest w trakcie planowania aktualizacji Androida 4.0 dla LG Swift 2X (Optimusa 2X) oraz swoich innych smartfonów najwyższej klasy. Nie wiadomo dokładnie, o jakich jeszcze urządzeniach mówiła firma, ale możliwe, że będą wśród nich jakieś nowe modele.

Motorola

Firma ma zamiar wprowadzić najnowszą aktualizację Androida do smartfonów Droid Razr oraz Droid Bionic. Doczeka jej się również tablet Xoom. Nie podano jeszcze daty, ale zaznaczono, że dojdzie do tego nie prędzej niż sześć tygodni po oficjalnym wydaniu aktualizacji przez Google.

Sony Ericsson Xperia

Sony nie podało wielu szczegółów, ale holenderski oddział Sony Ericsson potwierdził za pomocą Facebooka, że telefony Xperia otrzymają Androida Ice Cream Sandwich. Nie ma jednak żadnych informacji na temat tego, kiedy do tego dojdzie.

Obecne smartfony z Gingerbreadem?

Google mówi, że teoretycznie Ice Cream Sandwich powinien działać na każdym urządzeniu, które obecnie obsługuje Androida 2.3 Gingerbread. Nie ma jednak pewności, czy faktycznie wszystkie takie urządzenia otrzymają tę aktualizację. Ich posiadacze będą musieli jeszcze poczekać na dalszy rozwój wypadków.