Android 4.0 na razie bez Flasha

Niektórzy twierdzą, że Flash nigdy nie sprawdził się na smartfonach, ale mimo to wielu liczy na to, że technologia ta zostanie wprowadzona w Androidzie 4.0. Adobe poinformowało co prawda, że rezygnuje z prac nad mobilną wersją Flasha, ale Google daje nadzieje.

Android 4.0

Mimo zapowiedzi o przerwaniu prac Adobe nad mobilnym Flashem, Google powiedziało serwisowi SlashGear.com, że firma ta powinna przygotować jednak tę technologię w wersji dla Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Niedawno zaprezentowano pierwszy smartfon z tym systemem. Jest nim Galaxy Nexus tworzony przy współpracy Samsunga. Wydany został również kod źródłowy nowego systemu.

Zobaczymy, czy zapowiedzi Google się sprawdzą, czy też Adobe faktycznie skończyło definitywnie z mobilnym Flashem. Przydaje się on na smartfonach i tabletach do otwierania filmów i innych treści w sieci, które nie zostały przygotowane w technologii HTML5. Ogłoszenie firmy Adobe było również ciosem dla deweloperów wykorzystujących Flasha na Androidzie.

Niektórzy uważają, że koniec ery Flasha na urządzeniach mobilnych będzie pozytywną zmianą, a nowe technologie znacznie lepiej sprawdzą się na smartfonach i tabletach. Jeśli jednak słowa Google okażą się być prawdziwe, to Android 4.0 nie będzie pierwszym mobilnym systemem Google pozbawionym tej technologii. Na razie jednak, tak właśnie jest.