Android 4.0 - premiera w październiku lub listopadzie

Android 4.0 Ice Cream Sandwich powinien trafić na rynek na przełomie października i listopada. Taką informacje podał dyrektor generalny Google - Eric Schmidt, podczas konferencji Dreamforce w San Francisco.

Schmidt ujawnił wiele szczegółów na temat najnowszego systemu operacyjnego dla smartfonów. "Stworzyliśmy nowy system operacyjny, który nazywany jest Ice Cream Sandwich, zostanie on udostępniony w październiku lub listopadzie. Jesteśmy podekscytowani z tego powodu" - stwierdził dyrektor generalny Google. Przypomnijmy, że wcześniej nikt nie informował o jakichkolwiek konkretach dotyczących premiery nowego Androida.

Planowany debiut Androida 4.0 to nie koniec dobrych informacji. Okazuje się, że pracę nad nowym smartfonem Google są już na ukończeniu. Jego produkcją zajmuje się Samsung a robocza nazwa nowego urządzenia to Nexus Prime. To właśnie na tym smartfonie ma zadebiutować Android 4.0. Czy oznacza to, że nowy telefon zadebiutuje już na przełomie października i listopada? Najprawdopodobniej wszystko na to wskazuje. Czekamy!