Android 4.2 może być obecnie testowany na nowym smartfonie i tablecie Motoroli

W Sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że Google może testować obecnie dwa nowe urządzenia Motoroli pracujące pod kontrolą Androida 4.2.

Od jakiegoś czasu w Internecie pojawiają się informacje o kolejnej wersji Androida noszącej numer 4.2, która prawdopodobnie wniesie kilka nowych funkcjonalności w stosunku do wersji 4.1. Z ostatnich doniesień serwisu Android Police wynika, że system ten faktycznie może być obecnie w fazie testów. Serwis na potwierdzenie swoich słów przedstawił logi ze swojego serwera, w których pojawiły się cztery urządzenia pracujące pod kontrolą nowego OS-u:

- dwa z nich to Samsung Galaxy Nexus i Google Nexus 7

- kolejne dwa to zupełnie nowe gadżety noszące kodowe oznaczenia Occam i Manta

Redaktorzy Android Police uważają, że Occam to smartfon, natomiast Manta to tablet. Oba urządzenia produkowane mają być natomiast przez Motorolę.

Occam i Manta

To, że oba te urządzenia mogą faktycznie istnieć potwierdza także serwis The Android Soul, który dotarł do osiągniętych przez nie wyników w AnTuTu Benchmark:

Wyniki benchmarku, któremu podały się urządzenia noszące kodowe oznaczenia Occam i Manta

Wyniki benchmarku, któremu podały się urządzenia noszące kodowe oznaczenia Occam i Manta

Jak widać, poza uzyskaną przez wspomniane gadżety punktacją otrzymujemy również informację o taktowaniu ich procesora, którym według serwisu może być wykorzystywany przez smartfon DROID RAZR M czterordzeniowy układ Snapdragon S4.

Premiera Androida 4.2

Warto na koniec dodać, że z ostatnich spekulacji wynika, iż Android 4.2 zadebiutuje na rynku w przyszłym miesiącu wraz z nowym smartfonem należącym do rodziny Nexus - modelem LG Optimus G Nexus.