Android 4.3 Jelly Bean z wyciekł z "gołego" Galaxy S4 do Sieci

Serwis SamMobile udostępnił testową wersję Androida 4.3. Co prawda pojawiła się ona najpierw wraz ze smartfonem Galaxy S4 Google Edition, lecz mogą ją podobno także przetestować właściciele "zwykłych" modeli Galaxy S4.

Majowa konferencja Google I/O zawiodła wiele osób, gdyż nie tylko nie doczekały się one prezentacji systemu Android 5.0 Key Lime Pie, ale nawet Android 4.3. Co prawda do tej pory internetowy gigant nie zapowiedział drugiego z nich, lecz serwis SamMobile zaprezentował kilka dni temu zrzuty ekranu pracującego pod jego kontrolą "gołego" smartfona Galaxy S4 Google Edition GT-i9505G.

Google Android 4.3

Google Android 4.3

Google Android 4.3

Google Android 4.3

Niestety nie mówiły one wiele o możliwościach nowego systemu. Dzięki pierwszemu mogliśmy się przekonać, że prezentowana kompilacja nosi oznaczenie "JWR66N.S005.130625", gdzie "JWR66N" oznacza wersję Androida, natomiast "S005.130625″ jest numerem wewnętrznej testowej kompilacji Samsunga. Ponadto zobaczyliśmy, że wspiera ona nadal jądro o numerze 3.4, nie oczekiwane przez wielu nowsze jego wersje 3.6, lub 3.8.

W przypadku drugiego mogliśmy się zapoznać z nowym interfejsem aplikacji Aparatu.

Android 4.3 Jelly Bean trafia do sieci

Po prezentacji powyższych zrzutów ekranu serwis SamMobile postanowił pójść za ciosem i udostępnił testową wersję systemu z którego pochodzą. Dzięki niej możemy się m.in dowiedzieć, że:

- nowa wersja aplikacji Aparat pozwala na wykonywanie zdjęć za pośrednictwem przycisku głośności

- Android 4.3 wspiera Bluetooth Low Energy

- Android 4.3 oferuje funkcję stałego skanowania sieci bezprzewodowych (można ją będzie wyłączyć)

Kiedy premiera?

Większość obserwatorów rynku wspomina o lipcu.