Android 4.3 idzie jak burza. Ma go już 1,5% "androidowych" gadżetów

Zgodnie z najnowszymi statystykami Google, adopcja systemu Android 4.3 przebiega znacznei szybciej niż Androida 4.2.

Firma Google udostępniła nowe statystyki odwiedzin sklepu Google Play w ciągu 7-dniowego okresu zakończonego z dniem 2 października. Wynika z nich, że do dominującego przez lata Androida 2.3 Gingerbread wciąż należy blisko jednak trzecia "androidowego" rynku, chociaż w porównaniu do poprzedniego notowania stracił nieco ponad 2 punkty procentowe. Ustępuje on miejsca jedynie Androidowi 4.1 Jelly Bean, którego wynik pozostał praktycznie na niezmienionym poziomie (spadek o 0,1 %). Na ostatnim miejscu podium uplasował się Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który w ciągu miesiąca stracił 1,1 punktu procentowego.

Android 4.3 idzie jak burza. Ma go już 1,5% "androidowych" gadżetów

Android - udział poszczególnych wersji

Na uwagę zasługuje również Android 4.3, który zainstalowany jest obecnie na 1,5% "androidowych" gadżetów. Dlaczego? Dlatego, że w porównaniu do Androida 4.2 może się on pochwalić zdecydowanie szybszą dynamiką w zdobywaniu rynku i to pomimo tego, że urządzenia z niego korzystające (przede wszystkim z rodziny Nexus) zaczynają tak naprawdę dopiero teraz trafiać na półki sklepowe. Dla przypomnienia, wersja 4.2 wynik 1,6% osiągnęła po czterech miesiącach obecności na rynku.

Więcej interesujących danych na temat "androidowych" gadżetów znajdziecie na OpenGL" target="_blank" class="link">tej stronie.

Zobacz również: