Android 4.4.1 KitKat. Pierwsza duża aktualizacja Nexusa 5 poprawia aparat

Android 4.4 KitKat obecny jest na rynku dopiero nieco ponad, a już pojawiła się jego pierwsza spora aktualizacja. Ucieszą się z niej zwłaszcza posiadacze smartfonów LG Nexus 5. Uaktualnienie oznaczone numerem 4.4.1 wprowadza bowiem sporo usprawnień w obsłudze aparatu.

Android 4.4 KitKat pojawił się pod koniec października. Nowa wersja mobilnego systemu Google wprowadza kilka interesujących nowości, ale nie jest też pozbawiona wad i niedoróbek. Szybkie wydanie aktualizacji przez Google daje nadzieję, że najbardziej irytujące błędy zostaną poprawione. Wedle zapowiedzi Android 4.4.1 KitKat ma też znacznie poprawić działanie aparatu we flagowym smartfonie giganta, czyli Nexusie 5, za produkcję którego odpowiada LG.

Urządzenia z linii Nexus nigdy nie zachwycały pod względem jakości wykonywanych nimi zdjęć, a Nexus 5 nie jest wyjątkiem. Wygląda jednak na to, że sporo może poprawić tutaj oprogramowanie. Najnowszy Android 4.4.1 KitKat ma poprawić jakość fotografii wykonanych w trybie HDR+, a także zwiększyć kontrast i nasycenie barw. Aparat ma też działać teraz szybciej i lepiej reagować na naciśnięcie wirtualnego spustu migawki.

Android 4.4.1 KitKat. Pierwsza duża aktualizacja Nexusa 5 poprawia aparat

Nexus-5

Nie ma jak na razie informacji, czy aktualizacja przeznaczona jest dla wszystkich posiadaczy kompatybilnych z KitKatem urządzeń, czy może służy wyłącznie poprawie jakości zdjęć wykonanych Nexusem 5. Nie ma też jeszcze oficjalnego changeloga wskazującego wszystkie poprawki, jakich dokonano w tym uaktualnieniu.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]

źródło: theverge.com