Android 4.4.2 KitKat (Open Europe) dla Galaxy S4 "wyciekł" do Sieci

Samsung Galaxy S4czeka na aktualizację do Androida 4.4 KitKat. O tym, że nastąpi to już naprawdę niedługo świadczy fakt, że w Internecie pojawiła się właśnie całkiem stabilna wersja testowego Androida 4.4.2 KitKat przeznaczona dla europejskiego modelu Galaxy S4 GT-I9505 (Snapdragon 600).

Użytkownicy flagowego smartfona Samsunga, modelu Galaxy S4, czekają na najnowszą wersję systemu Google, czyli Androida 4.4 KitKat. Dla tych bardziej niecierpliwych i nie bojących się ryzyka mamy świetną informację: serwis SamMobile udostępnił właśnie testową wersję Androida 4.4.2 KitKat dla europejskiego modelu Galaxy S4 GT-I9505 (Snapdragon 600).

Co ważne, oprogramowanie (kompilacja I9505XXUFNA1, wersja Open Europe) było przez kilka dni testowane przez redaktorów SamMobile i okazało się stabilne, co nie znaczy oczywiście, że korzystających z niego osób nie spotkają żadne przykre niespodzianki. Według testerów instalacja Androida 4.4.2 KitKat zapewnia "nieznaczne" zwiększenie wydajności. Tuż przed tekstem na stronie SamMobile pojawiły się wyniki benchmarku AnTuTu potwierdzające całkiem zauważalny wzrost wydajności: z około 25000 do 28643 punktów:

Android 4.4.2 KitKat (Open Europe) dla Galaxy S4 "wyciekł" do Sieci

Galaxy S4 z Androidem 4.4.2 KitKat w AnTuTu

Korzystając z testowej wersji KitKata możemy ponadto liczyć m.in. na niewielkie zmiany w UI (ikony paska stanu zmieniono z zielonych na białe; wyglądają "oszałamiająco na przezroczystym pasku stanu"), usprawnienia w układzie klawiatury w orientacji poziomej (ułatwia pisanie) oraz skrót kamery bezpośrednio na ekranie blokady.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12

Więcej informacji (w tym plik z testowym Androidem 4.4.2 i seria screenshotów): SamMobile