Android 4.4.2 dla Galaxy S4 i Note 3 bez "podkręcającego" benchmarki kodu

Galaxy S4 z Androidem 4.4.2 KitKat został przetestowany przez serwis Ars Technica. Okazało się, że w benchmarkach uzyskuje słabsze wyniki. Czyżby Samsung popełnił jakiś błąd? Wręcz przeciwnie...

Samsung znalazł się w ogniu ostrej krytyki po tym, jak branżowe serwisy opublikowały raporty, w którym wykazały, że smartfon Galaxy S4 i phablet Galaxy Note 3 zostały tak przygotowane, aby w popularnych benchmarkach (m.in. GFXBench, Benchmark Pi, Linpack, Quadrant, AnTuTu) uzyskiwały lepsze wyniki poprzez wymuszanie na rdzeniach GPU i CPU pracy z maksymalnymi częstotliwościami, nawet przy wyświetlaniu menu ekranowego.

O ile jednak Samsung nigdy nie potwierdził oficjalnie powyższych praktyk, o tyle wygląda na to, że wraz z udostępnieniem aktualizacji Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy S4 i Galaxy Note3 odpowiedzialny za "podkręcanie" pakiet com.sec.android.app.twdvfs został usunięty. Serwis Ars Technica potwierdził, że obecnie w testach urządzenia te zachowują się "normalnie". Udostępnił tez tabelę, dzięki której możemy przekonać się na przykładzie Galaxy S4 i benchmarku Geekbench 3, jak zmieniały się uzyskane wyniki w zależności od wersji Androida:

Android 4.4.2 dla Galaxy S4 i Note 3 bez "podkręcającego" benchmarki kodu

Galaxy S4 testowany przy różnych wersjach Androida

Jak widzicie nienaturalnie wysoki skok przy Androidzie 4.3 został zredukowany do bardziej wiarygodnego poziomu wraz z aktualizacją Android 4.4.2 KitKat.

Zobacz również:

  • iPhone 12 i iPhone 12 Pro w AnTuTu - wyniki testów nie zachwycają