Android 4.4.3 pojawił się po raz pierwszy w sieci. Aktualizacja już niedługo

Pierwsze doniesienia o nowej wersji Androida 4.4.3 pojawiły się już kilka dni temu i niedługo powinna trafić ona na urządzenia użytkowników telefonów i tabletów bez nakładek z całego świata. Nadal nie znamy dokładnej daty premiery, ale dowiedzieliśmy się, jakie usprawnienia ma wnieść aktualizacja.

Trzeba oczywiście pamiętać, że Android 4.4.3 to nie jest kolejne duże wydanie oprogramowania Google, a wyłącznie jedna z wersji pośrednich. Zawierać będzie wyłącznie poprawki wykrytych do tej pory błędów, a prawdziwe nowości i ciekawsze funkcje pojawią się dopiero w kolejnym dużym wydaniu. Niestety, na Androida 4.5 lub 5.0 o najpewniej nowej nazwie kodowej przyjdzie nam poczekać jeszcze najmniej kilka miesięcy.

Jak na razie właściciele Nexusów mogą spodziewać się poprawy działania aparatu w trybie klasycznym oraz HDR. Poprawiona ma być też obsługa łączności Bluetooth, a Google utrzymuje, że wyeliminowano problemy związane z restartowaniem się urządzeń w trakcie pracy.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
  • W Microsoft Edge pojawi się cała masa przydatnych narzędzi
Android 4.4.3 pojawił się po raz pierwszy w sieci. Aktualizacja już niedługo

Oprócz tego w changelogu opublikowanym przez serwis Android Police wspomniane było o poprawkach związanych z bezpieczeństwem trybu debugowania urządzenia przez kabel USB. Deweloperzy pozbyli się też zagrożeń związanych z dziurą w mechanizmie tworzenia skrótów do aplikacji i poprawili nawiązywanie połączeń z siecią bezprzewodową.

Drobnych poprawek doczekała się też obsługa wiadomości SMS, aplikacji telefonu z kontaktami i poczty email opartej o protokół Microsoft Exchange. Poprawiono też błędy w pracy LED-ów informujących o wymagających uwagi użytkownika powiadomieniach. O żadnych nowych funkcjach nie ma jednak na razie mowy.

źródło: androidpolice.com