Android 4.4 KitKat dla Galaxy S4 już w Polsce

Samsung Galaxy S4, czyli zeszłoroczny flagowy telefon koreańskiej firmy, doczekał się wreszcie oficjalnej aktualizacji oprogramowania. Niestety, Androida 4.4 KitKat nie będzie dało się zainstalować drogą bezprzewodową i konieczne będzie podłączenie telefonu do komputera i skorzystanie z aplikacji KIES.

Użytkownicy zeszłorocznego topowego modelu smartfona w ofercie Samsunga bardzo długo czekali na aktualizację oprogramowania w Galaxy S4. Od premiery Androida 4.4 KitKat minęło już pół roku, a polscy posiadacze flagowca z 2013 roku dopiero teraz mogą zainstalować nową wersję systemu na swoim urządzeniu. O udostępnieniu Androida 4.4 Kitkat dla smartfona Galaxy S4 poinformował oficjalny profil Samsung Polska na Twitterze.

Aktualizacja przeznaczona jest dla niebrandowanych egzemplarzy telefonów. Oznacza to, że posiadacze smartfonów z dystrybucji operatorskiej będą musieli jeszcze poczekać. To, jak długo, zależy od tego jak szybko polskie sieci komórkowego poradzą sobie z certyfikacją aktualizacji. Nie ma jednak informacji, czy oczekiwanie na aktualizację telefonów brandowanych przez operatora potrwa kilka dni, czy też kilka tygodni.

Niestety, nie będzie możliwe zaktualizowanie polskich modeli telefonu Samsung Galaxy S4 poprzez OTA (Over The Air), czyli drogą bezprzewodową. W celu wykonania aktualizacji konieczne będzie podłączenie telefonu do komputera i zainstalowanie bezpłatnej aplikacji KIES, dostarczanej przez Samsunga. Po podłączeniu Galaxy S4 i wykryciu go przez oprogramowanie producenta pojawi się możliwość wyszukania uaktualnienia i zainstalowania go.

Aktualizacja: okazuje się, że Samsung udostępnił też aktualizację poprzez OTA i nie ma już konieczności podłączania telefonu do komputera i korzystania z KIES w celu wykonania aktualizacji Samsunga Galaxy S4 do Androida 4.4 KitKat.