Android 4.4 KitKat dla Galaxy S4 już w Polsce

Samsung Galaxy S4, czyli zeszłoroczny flagowy telefon koreańskiej firmy, doczekał się wreszcie oficjalnej aktualizacji oprogramowania. Niestety, Androida 4.4 KitKat nie będzie dało się zainstalować drogą bezprzewodową i konieczne będzie podłączenie telefonu do komputera i skorzystanie z aplikacji KIES.

Użytkownicy zeszłorocznego topowego modelu smartfona w ofercie Samsunga bardzo długo czekali na aktualizację oprogramowania w Galaxy S4. Od premiery Androida 4.4 KitKat minęło już pół roku, a polscy posiadacze flagowca z 2013 roku dopiero teraz mogą zainstalować nową wersję systemu na swoim urządzeniu. O udostępnieniu Androida 4.4 Kitkat dla smartfona Galaxy S4 poinformował oficjalny profil Samsung Polska na Twitterze.

Aktualizacja przeznaczona jest dla niebrandowanych egzemplarzy telefonów. Oznacza to, że posiadacze smartfonów z dystrybucji operatorskiej będą musieli jeszcze poczekać. To, jak długo, zależy od tego jak szybko polskie sieci komórkowego poradzą sobie z certyfikacją aktualizacji. Nie ma jednak informacji, czy oczekiwanie na aktualizację telefonów brandowanych przez operatora potrwa kilka dni, czy też kilka tygodni.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
Android 4.4 KitKat dla Galaxy S4 już w Polsce

Niestety, nie będzie możliwe zaktualizowanie polskich modeli telefonu Samsung Galaxy S4 poprzez OTA (Over The Air), czyli drogą bezprzewodową. W celu wykonania aktualizacji konieczne będzie podłączenie telefonu do komputera i zainstalowanie bezpłatnej aplikacji KIES, dostarczanej przez Samsunga. Po podłączeniu Galaxy S4 i wykryciu go przez oprogramowanie producenta pojawi się możliwość wyszukania uaktualnienia i zainstalowania go.

Aktualizacja: okazuje się, że Samsung udostępnił też aktualizację poprzez OTA i nie ma już konieczności podłączania telefonu do komputera i korzystania z KIES w celu wykonania aktualizacji Samsunga Galaxy S4 do Androida 4.4 KitKat.