Android 4.4 KitKat dla HTC One jest już blisko Polski? Nie, to pomyłka...

Francuski operator SFR jako pierwszy w Europie rozpoczął dostawy systemu Android 4.4.2 KitKat dla smartfona HTC One? Eee, niestety nie...Pomyłka.

Użytkownicy smartfona HTC One, podobnie jak właściciele flagowych modeli innych producentów, z niecierpliwością czekają na aktualizację systemu do najnowszego Androida 4.4 KitKat. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że najnowszy system Google trafił już do Europy.

Poinformował o tym francuski operator SFR:

Android 4.4 KitKat dla HTC One jest już blisko Polski? Nie, to pomyłka...

Niestety nieco później pojawiły się doniesienia, że doszło tutaj do pomyłki, co też z czasem francuski operator potwierdził za pośrednictwem Twittera. Wcześneijsza wiadomość zmieniła natomiast treść na następującą:

Android 4.4 KitKat dla HTC One jest już blisko Polski? Nie, to pomyłka...

Wynika z niej (o ile dobrze wywnioskowałem z translatora Google), że laboratorium SFR sprawdza obecnie poprawność techniczną wymaganą do aktualizacji FOTA (Firmware Over The Air) oraz, że dobrze to wróży dla dotrzymania terminu rozpoczęcia dostaw aktualizacji w pierwszej połowie lutego.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

Android 4.4 KitKat dla LG G2

Warto przypomnieć, że z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku oddziału firmy LG Mobile w Arabii Saudyjskiej, który wycofał się z wcześniejszej deklaracji, że smartfon LG G2 otrzyma Androida 4.4 pod koniec stycznia. Jak widać system Google wprowadza wielką nerwowość wśród operatorów i producentów sprzętu. Każdy z nich chce bowiem zdążyć z jego dostawą przed konkurentami.

Aktualizacja: 21 stycznia 2014 21:21

Tekst został zaktualizowany. Dziękuję "Krzysiek".