Android 4.4 KitKat dostępny dla Google Nexus One i Nexus S. Nieoficjalnie

Właściciele smartfonów Nexus S i Nexus One mogą się pokusić o zainstalowanie nieoficjalnych wersji systemu Google Android 4.4 KitKat.

Jedna z najważniejszych zmian systemu Android 4.4 KitKat dotyczy optymalizacji do pracy na urządzeniach wyposażonych w 512 MB pamięci RAM. Niestety tuż po jego wydaniu dowiedzieliśmy się, że Google nie przewiduje dostarczenia aktualizacji dla starszych Nexusów.

"Galaxy Nexus miał premierę dwa lata temu, więc nie mieści się w 18-miesięcznym oknie aktualizacji, w którym Google i inni producenci z reguły aktualizują urządzenia" - tłumaczy internetowy gigant.

Czy oznacza to więc, że właściciele takich urządzeń mogą zapomnieć o Androidzie 4.4 KitKat? Oczywiście, że nie. Od czego bowiem mamy niezastąpioną społeczność programistów?

Nexus One i Nexus S

Na forum Xda-Developers pojawiły się ROM-y przeznaczone dla wprowadzonych na rynek w 2010 roku smartfonów Nexus One i Nexus S.

Nexus S - ROM AOSP KitKat 4.4 alpha Build 3: z opinii osób, które go pobrały, wynika, że pomimo testowej wersji jest całkiem stabilny

Nexus One - ROM Evervolv Kitkat 4.4: zbiera pozytywne opinie. Należy się jednak liczyć z pewnymi błędami/brakami dotyczącymi m.in. aparatu