Android 4.4 KitKat dostępny dla smartfonów Samsung Galaxy Ace, Mini, Gio i Fit

Nieoficjalny Android 4.4 KitKat jest już dostępny dla właścicieli smartfonów Samsung Galaxy Ace, Mini, Gio i Fit.

Z ostatnich niepotwierdzonych doniesień wynika, że Samsung zamierza udostępnić Androida 4.4 KitKat dla swoich flagowych smartfonów (Galaxy S4, Galaxy Note 3) w styczniu lub lutym przyszłego roku. Jedną z wielkich zalet najnowszego systemu Google jest możliwość pracy na urządzeniach wyposażonych w 512 MB pamięci RAM (oczywiście przy założeniu, że nie będą korzystały z pamięciożernych nakładek).

Co jednak ze starszymi urządzeniami koreańskiego producenta, które nie spełniają tego kryterium? Czy nie ma dla nich "ratunku"? Jest! Dzięki pracy użytkowników forum XDA Developers (psyke83, erikcas, yajnab), którzy udostępnili właśnie nieoficjalnego Androida 4.4 KitKat opartego o CyanogenMod 11. Przeznaczony on jest dla następujących modeli: Galaxy Ace, Mini, Gio i Fit.

Zobacz również:

  • Android w końcu zadba o Twoje zdrowie! Oto nowe Google Fit

Osoby chcące wypróbować udostępnione ROM-y powinny pamiętać, że są one jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, co oznacza, że nie są pozbawione błędów. Ponadto ze względu na mniej niż 512 MB pamięci RAM nie powinny oczekiwać, że Android 4.4 KitKat zaoferuje im pełnię swoich możliwości.

Pobierz Google Android 4.4 KitKat CyanogenMod 11.